BIC Electric stał się Erykiem

Urodził się w Darłowie w XIV wieku, był koronowanym królem Danii, Szwecji i Norwegii, a także kluczową postacią w zjednoczeniu krajów nordyckich we wspólnocie gospodarczej. Pochodzący z dynastii Gryfitów Eryk Pomorski stał się nową nazwą obecnej na Pomorzu Zachodnim od 15 lat firmy BIC Electric, dziś już przedsiębiorstwa Eryk.

Działają na rzecz przemysłu, budownictwa, sektora naftowego i energetyki wiatrowej. Od 2004 r. są obecni na Pomorzu Zachodnim, a dziś ich firmę tworzy ponad 200 pracowników, zarówno w stolicy Pomorza Zachodniego jak i realizując projekty na całym świecie: od USA, przez Afrykę i Europę po Hong Kong. Od 1 lutego br. BIC Electric to już firma Eryk.

– Długo myśleliśmy o naszej tożsamości, o rynku i wachlarzu świadczonych usług. Doszliśmy do wniosku, że stara nazwa nie obejmuje wszystkiego. Zainspirowała nas historia Eryka, księcia pomorskiego, który urodził się w Darłowie, króla Danii, Szwecji i Norwegii. Byliśmy pod wrażeniem, jak jedna osoba objęła władaniem wszystkie te regiony i – poprzez wprowadzenie cła sundzkiego – zabezpieczyła dochód państwowej kasy na kilka stuleci! – wyjaśnia założyciel i prezes firmy Jens-Christian Møller.

Firma wierzy, że nazwa Eryk i nowe logo z psem rasy Pomeranian będą kojarzyć się z ważnymi dla przedsiębiorstwa wartościami jak lojalność, mobilność i niezawodność. – Historia Eryka jest nam bliska: również staramy się łączyć to, co najlepsze w kulturze Skandynawii i Pomorza. Postać Eryka Pomorskiego doskonale ten związek symbolizuje – dodaje Łucja Kalkstein, współzałożycielka i wiceprezes firmy. 

Jeszcze w 2018 r. Jens-Christian Møller, w wyrazie uznania za wspieranie duńskich przedsiębiorców w eksporcie otrzymał niezwykle prestiżową Duńską nagrodę królewską. Firma jest swoistym ambasadorem Pomorza Zachodniego w Danii. Pomaga w budowaniu kontaktów polsko-duńskich oraz promowaniu Szczecina i regionu  za granicą. Przedsiębiorstwo współpracuje z Centrum Inicjatyw Gospodarczych Województwa Zachodniopomorskiego, a w ostatnich tygodniach zorganizowała wizytę studyjną dla menadżerów zrzeszonych w Duńskim Stowarzyszeniu Eksportu. W 2019 r. jeszcze jako BIC Electric, firma została laureatem II edycji konkursu marszałka „Twój biznes pod banderą sukcesu”.

– Ta zmiana nazwy, rebranding, ma niezwykle regionalny charakter. Odbieram to jako potwierdzenie tego, jak gościnne dla inwestorów jest Pomorze Zachodnie. Wierzę, że pod nazwą Eryk firma będzie kontynuowała dobrą passę i osiągnie kolejne sukcesy, a przy okazji będzie promować nasz piękny i dynamiczny region – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Warto przypomnieć, że Pomorze Zachodnie (inwestycje warte ponad 1 mld zł) jest drugim regionem w Polsce po Mazowszu (inwestycje warte ponad 2,2 mld zł) najchętniej wybieranym przez duński biznes. Duńczycy, to zaraz po Niemcach najchętniej inwestująca w Zachodniopomorskiem nacja. Zachodniopomorskie firmy co roku eksportują do Danii towary warte blisko 1 mld zł.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top