04-03-2017 » Dziwnów, Powiat i region

“Bezpieczny Przedszkolak” w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca w Dziwnowie”

2 marca 2017 r. w ramach realizacji programu pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak” kamieńscy funkcjonariusze wraz z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili wykład dla wychowanków Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie. W trakcie spotkania dzieci miały okazję przypomnieć sobie, jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi, jak powiadamiać odpowiednie służby w sytuacji zagrożenia. Omówiono również zasady bezpiecznego spędzania czasu w domu pod nieobecność rodziców.

W trakcie trwania prelekcji poruszono kwestię:  kontaktu z osobami obcymi – w tym podczas pozostania w domu pod nieobecność rodziców lub opiekunów oraz powiadamiania odpowiednich służb, takich jak Policja, Straż Pożarna czy Pogotowie Ratunkowe, w wypadku wystąpienia zdarzenia zagrażającego bezpieczeństwu, życiu lub zdrowiu. Omówiono również zasady bezpiecznego spędzania czasu w domu pod nieobecność rodziców.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zachęcali dzieci do aktywnego uczestniczenia w wykładzie – brały one udział w scenkach rodzajowych, a także miały wiele pytań i własnych spostrzeżeń, którymi chętnie się dzieliły.

Takie i inne spotkania mające na celu pogłębienie wiedzy dzieci i zwiększenie poziomu ich bezpieczeństwa będą kontynuowane we współpracy z placówkami funkcjonującymi na terenie naszego powiatu.

Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *