Bezpieczne wakacje w gminie Dziwnów

Gmina Dziwnów, jak co roku organizuje półkolonie „ Bezpieczne wakacje” dla swoich dzieci. Mimo wielu obostrzeń i ograniczeń związanych z COVID 19 udało się zapewnić wypoczynek dla 42 uczestników, zachowując szczególne zasady bezpieczeństwa, dbając o higienę i stosując środki ochrony. Każde dziecko i Kadra po przybyciu na półkolonię ma mierzoną temperaturę.

Podczas pobytu na półkolonii dzieci zapoznane zostają z regulaminem uczestnictwa półkolonii „Bezpieczne wakacje”, harmonogramem dnia oraz z regulaminem pobytu i zasadami przestrzegania higieny indywidualnej, aby zapobiegać zarażeniom COVID 19.                                     Podczas I turnusu gościliśmy u siebie żołnierzy z Jednostki Wojskowej, którzy przyjechali ze Szczecina Podjuch. Ratownicy medyczni z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas spotkania z dziećmi przeprowadzili pogadankę na temat coronawirusa, przekazując uczestnikom półkolonii informacje na temat zasad ochrony przed zakażeniem się wirusem, stosując środki ochrony indywidualnej tj. maseczki, rękawiczki i kombinezony.

W trakcie pobytu na półkolonii uczestnicy korzystają z zajęć na świeżym powietrzu: z kąpieli w basenie i rzece, zajęć żeglarstwa – które odbywają się w środy i piątki, grają w piłkę nożną; kosza i siatkówkę, ping ponga, skaczą na trampolinach. Natomiast, gdy nie sprzyja pogoda, korzystają ze świetlic, gdzie mogą oglądać bajki, grać w gry planszowe i w piłkarzyki oraz wykonywać prace plastyczne. Organizatorzy zapewniają uczestnikom trzy posiłki, w tym jeden ciepły. Liczymy na piękną pogodę, aby jak najlepiej wykorzystać walory Ośrodka Sportów Wodnych w Dziwnowie. Wykwalifikowana Kadra stara się sprostać wymaganiom uczestników, aby zapewnić bezpieczeństwo, dobrą zabawę i komfortowy wypoczynek dzieciom.

                                                                                                                                                                                                                              Organizator

To top