Będący w fatalnym stanie chodnik na Mieszka I znów „zebrał” żniwo!

Dzisiejszego dnia i przede wszystkim feralnego chodnika przy ul. Mieszka I  w Kamieniu Pomorskim , nie będzie mile wspominała jedna z mieszkanek miasta. O tym, że jakieś 20 metrów – z małym może okładem, chodnika, jest w fatalnym stanie, informowaliśmy za licznymi i powtarzającymi się co rusz głosami przechodniów, już nie jeden raz.

Dziś pewna pani idąc po tym nierównym chodnikiem, bo go obejść trudno, w pewnej chwili straciła na nim równowagę i upadając mocno się potłukła, a w okolicy nasady nosa trzeba było w szpitalu nałożyć kilka szwów. Pechowa pani jest przy tym mocno poobijana, spuchnięta na twarzy i posiniaczona, a szwy zostaną zdjęte dopiero za 10 dni.

Niestety nie jest to odosobniony i jedyny przypadek pechowego starcia kogokolwiek z tym fatalnym chodnikiem. Dla przykładu, jakiś czas temu inna pechowa pani po upadku na nim, nieszczęśliwie zwichnęła rękę.

Raptem coś około 20 metrów nierównego (mało powiedziane) chodnika, i jakiż kłopot dla miasta! Ręce opadają. A przecież swego czasu modernizowano ulicę Mieszka I, łagodząc na pewnym odcinku zakręt. Nie tak dawno temu modernizowano ulice : Dziwnowską, B. Chrobrego i kawałek od ronda, ulicy Mieszka I. Pozostawiono – nie wiedzieć czemu, krótki odcinek chodnika. I czy wtedy nie można było dorzucić dziś pozostawionego chodnikowego kawałka, który kusi los, a ludzie kręcąc znacząco głowami powoli, ostrożnie po nim się jakby nieswojo się przesuwają?

Ileż jeszcze „ofiar” trzeba, by ten diabelski chodnikowy odcinek skutecznie i raz na zawsze  naprawić? Może wreszcie ktoś w Ratuszu wpadnie na „genialny” pomysł, i wreszcie da konkretny sygnał do tego, by go wyprostowania. Może się kiedyś doczekają ci którzy tędy przechodzą. Może?

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *