Bądźmy eko na co dzień

Można żyć w zgodzie z naturą. Chcemy to pokazać i przekonać tych, którzy jeszcze bronią się przed świadomością ekologiczną. Niech to wydarzenie stanie się źródłem inspiracji, abyśmy dzieląc się doświadczeniami stale powiększali naszą ekologiczną zieloną rodzinę na Pomorzu Zachodnim – powiedział Olgierd Geblewicz, witając uczestników Szczytu Ekologicznego. Z inicjatywy marszałka województwa w Szczecinie spotkali się miłośnicy przyrody, propagatorzy idei zero waste, ekospołecznicy.

Konferencja, podczas której zaprezentowane zostały ciekawe lokalne i regionalne inicjatywy w obszarze ekologii, została zorganizowana przede wszystkim z myślą o tych, którzy na co dzień działają na rzecz ochrony środowiska. Sadzą lasy, społecznie sprzątają tereny zielone, zachęcają do oszczędzania wody i dzielenia się żywnością, gotują zgodnie z zasadą zero waste, dbają o edukację przyrodniczą najmłodszych. Robią to poza instytucjami, ale z wielką pasją i wiedzą.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień działają na rzecz czystego środowiska w swoich przestrzeniach – w ramach samorządów, organizacji pozarządowych i w codziennych osobistych praktykach. Dwa lata temu mieliśmy pierwsze spotkanie lokalnych ekologów i wtedy też po raz pierwszy ogłosiliśmy Rok Ekologiczny na Pomorzu Zachodnim, obiecując jednocześnie, że wszystkie kolejne lata będą tymi, w których ekologia, ochrona klimatu, ochrona środowiska naturalnego będą dla nas priorytetowe – powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, witając uczestników Szczytu Ekologicznego.

Relacja z wydarzenia:

https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/badzmy-eko-na-co-dzien

To top