31-05-2016 » Powiat i region

Bądź bezpieczny z Gryfusiem

Dziś dzieci ze szkół podstawowych naszego powiatu uczestniczyły w powiatowym turnieju „Bądź Bezpieczny z Gryfusiem”. Turniej zorganizowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim oraz policjanci z kamieńskiej komendy.

„Bądź Bezpieczny z Gryfusiem” to zachodniopomorski program edukacyjny, który uczy dzieci prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. Dzisiejszy turniej składał się z części teoretycznej, na której uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa. Następnie na boisku dzieci brały udział w zawodach zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Kamieniu Pomorskim. Trzecim elementem dzisiejszych zmagań było udzielenie pierwszej pomocy rannemu.

Oprócz rywalizacji ważna była również zabawa, o czym przypominała maskotka Gryfusia, z którą wszyscy chętnie się fotografowali. Zwycięscy dzisiejszych zmagań to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stuchowie, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Kamieniu Pomorskim, a na trzeciej pozycji uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziwnowie.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcą.

KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *