19-10-2015 » Powiat i region, Wolin

Autobus z dziećmi zderzył się z samochodem ciężarowym!

W poniedziałek 19 października około godziny 13.10 na krajowej trójce na wysokości Wolina doszło do groźnego wypadku. Autobus przewożący dzieci ze szkoły w Międzyzdrojach uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia sześć osób w tym troje dzieci zostało poszkodowanych. Na miejsce, oprócz karetek, dotarły śmigłowiec LPR oraz straż pożarna.
Dzieci wracały do Międzyzdrojów z turnieju piłkarskiego. Z nie ustalonych jeszcze przyczyn autobus przewożący dzieci uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. Uderzenie było duże, strażacy zmuszeni byli wyciągać zakleszczonego kierowcę autobusu przewożącego dzieci.
Z informacji Tomasza Kubiaka ze Szczecińskiej Straży Pożarnej wynika, że strażacy zostali powiadomieni o wypadku o godzinie 13.15. Najbardziej poszkodowany był kierowca autobusu. Strażacy wydobyli go z kabiny za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dzieci w wieku od 8 do 11 lat mają ogólne potłuczenia, najciężej ranny jest kierowca – przekazała mediom Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka zachodniopomorskiego pogotowia. Dwoje dzieci trafiło do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie , a jedno do szpitala przy ulicy świętego Wojciecha. Kierowca w poważnym stanie trafił do szpitala w Zdunowie, pozostali nie odnieśli poważnych obrażeń – dodała Sochanowska.
Droga krajowa nr 3 z Wolina w kierunku Międzyzdrojów była zablokowana w obu kierunkach przez wiele godzin.
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *