15-03-2016 » Powiat i region

Atopowi Bohaterowie odkrywają nowe pasje

Warszawa, 15 marca 2016 – Atopowe zapalenie skóry – coraz więcej rodziców kilkuletnich dzieci
w Polsce słyszy taką diagnozę. Wielu małych atopików z powodu m.in. widocznych zmian skórnych jest odrzucanych przez rówieśników, nie tylko w szkole czy przedszkolu, lecz także na placach zabaw czy podczas wakacyjnych wyjazdów. To często powoduje negatywne myślenie o własnej osobie, obniża samoocenę. Jak sprawić, aby dziecko z atopią poczuło się wyjątkowo? Co zrobić, aby zyskało siłę i odwagę do stawiania czoła przeciwnościom? Na te pytania odpowiada Ktoś wyjątkowy – trzecia część bajki terapeutycznej Atopowi Bohaterowie, stworzonej w ramach kampanii marki Emolium®.

Dzieci z AZS codziennie zmagają się z poczuciem odmienności, wyśmiewaniem, wstydem i zaczepkami. Często są wycofane, niepewne, brak im wiary we własne możliwości. Ich wychowanie stawia przed rodzicami oraz opiekunami odpowiedzialne i bardzo trudne zadanie. Jak wytłumaczyć małemu dziecku, że jest inne od rówieśników? Jak nauczyć je radzenia sobie ze stresem? Podstawą jest kształtowanie odpowiednich postaw m. in. poprzez pielęgnowanie i rozwijanie umiejętności, które mogą być impulsem do odkrycia pasji, tak istotnych w budowaniu poczucia własnej wartości.
„Nie chodzi o to, by dziecko potrafiło robić „coś” wyjątkowego, lecz by robiło „coś”, co sprawia mu przyjemność i było „jego”. Nie chodzi o to, by było w tym najlepsze, lecz o to, by lubiło i chciało to robić. Dzieci, które potrafią mówić o swoich mocnych stronach i umiejętnościach, wierzą w siebie. Chętniej podejmują ryzyko. Są zadowolone i dumne z siebie. To jakby do ich plecaka o nazwie „poczucie własnej wartości” wkładać różne cegiełki, które razem tworzą pozytywny obraz dziecka. Z takim plecakiem łatwiej wejść w życie i mierzyć się z codziennością. Dotyczy to każdego, a szczególnie dzieci, które na co dzień muszą borykać się z różnymi ograniczeniami – mówi psychoterapeuta dziecięcy, bajkoterapeuta Marta Żysko- Pałuba, ekspert kampanii.

Trzeci odcinek bajki Atopowi Bohaterowie opowiada o 7-letniej Emilce, która spędza rodzinne wakacje nad morzem. Niekomfortowe sytuacje, którym musi stawić czoła, sprawiają, że dziewczynka poszukuje w sobie nowych umiejętności. Także sposobów, aby przezwyciężyć swoją nieśmiałość i wzbudzić podziw wśród rówieśników. Czy odzyska pewność siebie? Jakie pasje w sobie odkryje?

Bajka Atopowi Bohaterowie jest efektem współpracy z rodzicami małych atopików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą dzieci. Trzeci odcinek bajki jest dostępny już teraz na www.atopowibohaterowie.pl/ebook.
Organizatorem kampanii „Atopowi Bohaterowie” jest marka Emolium®, dla której ważna jest poprawa komfortu życia osób z dolegliwościami skórnymi, w tym m.in. AZS. Partnerami akcji są: Instytut Matki
i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Dodatkowych informacji udzielają:
Katarzyna RYKACZEWSKA
Starszy Konsultant
TEL.: +48 602 600 867
e-mail: katarzyna.rykaczewska@havasww.com

Alicja JABŁOŃSKA – KRZYWY
PR Manager Dermocosmetics
TEL.: +48 22 280 82 45, +48 724 247 245
e-mail: alicja.krzywy@sanofi.com

Informacje o Emolium®
Emolium® to aktywne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień, alergii lub zmian atopowych. Bogate formuły oparte na sprawdzonych składnikach działają kompleksowo i długotrwale zarówno na powierzchni jak i w głębi naskórka, chroniąc skórę dzieci
i dorosłych. Emolium od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.
Informacje o Nepentes Pharma
Nepentes Pharma koncentruje się na budowaniu pozycji rynkowej marek dermokosmetycznych i pediatrycznych. Zajmuje drugą, pod względem wartości sprzedaży, pozycję na rynku dermokosmetycznym w Polsce. Kreuje sukces takich marek, jak Emolium – lider rynku emolientów oraz Iwostin dedykowany skórze wrażliwej, wymagającej m.in. naczynkowej, ze zmianami trądzikowymi czy przebarwieniami, a także międzynarodowych marek pediatrycznych m.in. Marimer, A-cerumen. Nepentes Pharma jest częścią Grupy Sanofi w Polsce. Więcej informacji na www.nepentes.pl.

Informacje o Sanofi
Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY).
Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych
w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznana spółka działająca w branży dermokosmetycznej,
Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 112 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.

Więcej informacji na: www.sanofi.pl;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *