Artystyczny kształt słowa – Rusza 8. edycja Festiwalu „Odkrywcy Wyobraźni”

Miłośnicy literatury i sztuki w tym roku także mogą liczyć na aktorskie interpretacje utworów literackich oraz ciekawe spotkania z autorami i wybitnymi postaciami ze świata sztuki i mediów. A to wszystko podczas Festiwalu Czytania „Odkrywcy Wyobraźni”, który z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w formie transmisji, 21 listopada br. Wydarzenie wspiera Pomorze Zachodnie.

Festiwal Czytania „Odkrywcy Wyobraźni” co roku przyciąga rzesze miłośników literatury i sztuki. Podczas zbliżającej się ósmej edycji imprezy swoje interpretacje dzieł literackich zaprezentują m.in. Dominika Ostałowska, Krystyna Czubówna oraz Zbigniew Zamachowski. Gośćmi będą także Julia Fiedorczuk, Marek Sterlingow, Urszula Zajączkowska, Marcel Woźniak, Piotr Malczewski czy Jerzy Kisielewski i Leszek Żądło.

Nie ma drugiego takiego przedmiotu jak książka, który towarzyszyłby nam przez całe życie i tak mocno pobudzał wyobraźnię, wywoływał emocje i uczył. W ubiegłym roku odnotowano zatrzymanie spadku czytelnictwa, a nawet niewielki wzrost deklaracji czytelniczych. To dobra prognoza na przyszłe lata. Dbajmy o to, żeby ta tendencja wzrostowa się utrzymywała i zaszczepiajmy miłość do czytelnictwa już od najmłodszych lat – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Festiwal otworzy o godz. 12 w sobotę, 21 listopada br., marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Pierwsze spotkanie, ze współautorem książki „Walentynowicz. Anna szuka raju” Markiem Sterlingowem ruszy o godz. 13.15. Fragmenty książki przeczyta Dominika Ostałowska. Ostatnią pozycją wydarzenia będzie rozmowa z Marcelem Woźniakiem, autorem książek biograficznych o Leopoldzie Tyrmandzie, która rozpocznie się o godz. 18. Fragmenty legendarnego Dziennika 1954 L. Tyrmanda przeczyta Zbigniew Zamachowski, a na saksofonie zagra wybitny polski muzyk jazzowy Leszek Żądło.

Szczegółowy program wszystkich spotkań znajduje się na stronie Festiwalu Czytania „Odkrywcy Wyobraźni” festiwalczytania.pl oraz na facebookowym profilu, na których też w sobotę, 21 listopada, dostępna będzie transmisja.

Organizatorem Festiwalu Czytania „Odkrywcy Wyobraźni” jest Fundacja Zatrzymać Czas. Finansowo organizację wsparło Pomorze Zachodnie.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top