11-03-2016 » Powiat i region

Animatorze, zdobądź środki na wymarzoną akcję

Młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą pozyskać do 5 000 zł wsparcia na realizację ciekawych inicjatyw lub własny rozwój. Do 31 marca 2016 r. można składać wnioski do trzeciej edycji konkursu „Mikrodotacje – małe inicjatywy lokalne”. W tym miesiącu zaplanowano też spotkania informacyjne w Wałczu, Świnoujściu, Szczecinie i Koszalinie.

Nowe podwórko, zajęcia sportowe dla dzieci, warsztaty tworzenia mydła i kremów to tylko przykłady przedsięwzięć realizowanych do tej pory przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne w ramach projektu „Mikrodotacje – małe inicjatywy lokalne”. Dzięki takim akcjom animatorzy z województwa zachodniopomorskiego mogą wzmacniać potencjał trzeciego sektora i angażować obywateli w ciekawe akcje. W konkursie można ubiegać się o granty do 5 000 tys. zł. Co ważne dla młodych NGO’s i grup nieformalnych (powyżej trzech osób) nie jest wymagany wkład własny.

W tej edycji konkursu pula środków na realizację inicjatyw wynosi 320 tys. zł. Została ona podzielona na dwie części: 270 000 zł dla młodych organizacji i grup z opiekunem i 50 000 zł na grup aplikujących samodzielnie. Dotacje udzielane będą na podstawie listy rankingowej. Nabór do tej edycji konkursu trwa do 31 marca 2016 r. (będzie wydłużony w przypadku niewykorzystania puli środków).

Animatorzy zainteresowani pozyskaniem wsparcia z konkursu grantowego mogą wziąć udział w czterech spotkaniach informacyjnych dotyczących aktualnego naboru. Odbędą się one w: Wałczu (11.03.2016), Szczecinie (16.03.2016), Świnoujściu (18.03.2016) oraz Koszalinie (21.03.2016). Szczegółowe informacje o szkoleniach dostępne są pod adresem: http://mikrodotacje-mil.karrsa.pl/aktualnosci/73,mikrodotacje-2016—zapraszamy-na-spotkania-informacyjne.html

Konkurs grantowy „Mikrodotacje – małe inicjatywy lokalne” to 3-letni projekt realizowany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Na realizację małych inicjatyw w województwie zachodniopomorskim w tym konkursie przeznaczono 915 tys.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *