19-01-2016 » Golczewo, Powiat i region

Akordeoniści w GOKiS

W sobotnie popołudnie (16 stycznia br.) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie wraz z Gminą Golczewo miał okazję zaprosić wszystkich mieszkańców na koncert tria akordeonistów – Crazy Accordion Trio, pochodzących z zaprzyjaźnionej Gminy Raciechowice.

W skład zespołu wchodzi trzech bardzo młodych, ale także niezwykle uzdolnionych muzyków: Marcin Wilk, Piotr Wilk i Paweł Murzyn. Artyści są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Jak sami mówią: „motywacją do zawiązania zespołu było ogromne zamiłowanie do muzyki oraz chęć rozpowszechniania akordeonu, w taki sposób, a żeby złamać stereotyp kojarzący się z instrumentem wiejskim.”
Zespół podczas koncertu zaprezentował utwory takich wykonawców, jak Motion Trio, Yann Tiersen, F.Chopin, oraz artystów muzyki popularnej jak np.: Avicii.
Bardzo cieszy nas, iż mieszkańcy Gminy Golczewo zapełnili salę widowiskową GOKiS po brzegi i niezwykle entuzjastycznie przyjęli występ Crazy Accordion Trio. Owacjom i bisom nie było końca. Mamy nadzieje, że muzycy chętnie wrócą do Golczewa już niebawem!
Dziękujemy z całego serca za tak liczne przybycie i mamy nadzieje że kolejne wydarzenia, przyjmą się z takim samym entuzjazmem.

UM Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *