Można skorzystać z pomocy psychologicznej.

Psychoterapeuci z Fundacji Motywacja i Działanie zapraszają na bezpłatne konsultacje

Choć temat pandemii zszedł na dalszy plan, wciąż wiele osób może odczuwać lęk, napięcie lub strach. Dlatego psychoterapeuci z Fundacji Motywacja i Działanie  powracają z konsultacjami, które mają pomóc przezwyciężyć stres związany z COVID-19. Zaplanowano bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz zajęcia dla uczniów. Szkoły mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w zajęciach. – W natłoku negatywnych informacji powinniśmy teraz  w sposób szczególny wzmocnić nasze zdrowie psychiczne – mówi psychoterapeuta Karolina Flacht.

Fundacja Motywacja i Działanie od początku pandemii wspiera mieszkanki i mieszkańców Pomorza Zachodniego, oferując profesjonalną pomoc psychologiczną, m.in. pod hasłem „Motywacja dla zdrowia”. Zaplanowane teraz konsultacje i zajęcia stanowią kontynuację podejmowanych przez organizację działań. Obecnie poradnictwo online skierowane będzie do osób, które spełniają wstępne kryteria diagnostyczne ostrego zaburzenia stresowego czy zespołu stresu pourazowego.

W wyniku wojny, tematyka pandemii w mediach zmniejszyła się co do ilości informacji, ale nie musi być to równoznaczne ze zmniejszeniem odczuwania objawów. Mniej informacji o COVID-19, nie równa się ze zniknięciem zaburzenia – wyjaśnia psychoterapeutka z Fundacji Motywacja i Działanie Karolina Flacht. – Przewlekły stres, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia lękowe z charakterystycznym dla nich znacznym odczuwaniem strachu, napięciem, lękiem mogą teraz – przez temat wojny u naszych sąsiadów –  nasilać się – dodaje.

Z tego względu oprócz konsultacji, organizacja udostępni także treści informacyjno-edukacyjne na stronie internetowej http://motywacjadlazdrowia.pl/. Będzie można z nich bezpłatnie skorzystać w każdej chwili. Co jeszcze możemy dla siebie zrobić? – W tym czasie trzeba w sposób szczególny wzmocnić nasze zdrowie psychiczne. Dlatego teraz, każdy z nas powinien o siebie zadbać. Należy stosować metody radzenia sobie ze stresem, wypoczywać, aktywnie wysypiać się, wierzyć we własne siły, zachować równowagę między pracą a czasem wolnym, rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać o swoich problemach – dodaje Karolina Flacht.

Psychoterapeuci z fundacji zaplanowali także zajęcia wspierające dzieci i młodzież, których celem będzie rozwijanie wiedzy i umiejętności bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i ochrony przed e-uzależnieniami. Zajęcia odbędą się w szkołach, które wyślą zgłoszenie mailowo na adres profilaktyka.fmid@gmail.com  Liczy się kolejność zgłoszeń. zapisy na zajęcia edukacyjne w szkołach ruszą od 21 marca 2022 r.

 Osoby zainteresowane skorzystaniem z porad mogą skontaktować się z psychoterapeutami: Karoliną Flacht lub Bartoszem Ślaskim telefonicznie, mailowo lub przez media społecznościowe.  Kontakty dostępne są na stronie internetowej: http://motywacjadlazdrowia.pl/

 Organizacja na realizację projektu otrzymała dofinansowanie w trybie „małego grantu” ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. – Dzięki dobrej współpracy z organizacjami pozarządowymi, oferujemy mieszkankom i mieszkańcom Pomorza Zachodniego  możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Poprzednie edycje pokazały, że to wsparcie jest bardzo potrzebne, dlatego kontynuujemy ten cykl – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Konsultacje on-line oraz zapisy na zajęcia edukacyjne w szkołach ruszą od 21 marca 2022 r.

 

To top