nakładem naszego Wydawnictwa ukażą się: – „ODGŁOSY CISZY” Wioletta Leśków-Cyrulik

Informujemy, że 22.02 nakładem Wydawnictwa Replika ukażą się: – „ODGŁOSY CISZY” Wioletta Leśków-Cyrulik

Niewielkie miasto na Islandii położone z dala od głównej drogi przyciąga życiowych rozbitków i otwiera ramiona fiordu dla nowych mieszkańców. Ilona, Maríanna i Bjarni – ich losy splatają się z życiem tych, którzy przybyli tu dawniej, i układają się w Kroniki islandzkie, wnikliwe studium relacji międzyludzkich. To powieść o matkach, synach i córkach. O tym, jak trudno być daleko, i o tym, że jeszcze trudniej – blisko. O słowach, które nie mogą oddać istoty rzeczy, i o milczeniu, które przynosi ulgę.

– „EGZORCYSTA. HISTORIA PRAWDZIWA” Troy Taylor  Gdyby nie sprawa Rolanda Doe, nie powstałby najgłośniejszy horror wszech czasów – „Egzorcysta”.

Najsłynniejszy przypadek opętania w historii Ameryki miał miejsce w St. Louis w 1949 roku i do dziś owiany jest tajemnicą. Stworzona na kanwie wydarzeń w St. Louis powieść Williama Petera Blatty’ego i jej ekranizacja były fikcją. Natomiast Taylor wchodzi w głąb prawdy o tym, co wydarzyło się w 1949 roku. Śledzi kolejne kroki podejmowane przez rodzinę
Robbiego zmagającą się z demonem. Opisuje trudną podróż do St. Louis, niesamowite zjawiska towarzyszące opętaniu i ostateczną walkę stoczoną przez egzorcystę.
Badając tę sprawę przez ponad dekadę, autor wnikliwie przeanalizował dostępne informacje i dokumenty, odwiedził miejsca zdarzeń, dotarł i rozmawiał z wciąż żyjącymi, ostatnimi świadkami. Opisując ją, nie narzucawłasnej interpretacji faktów i pozostawia czytelnikowi swobodę oceny. Sam nie wątpi jednak, że te przerażające zdarzenia wywarły niezatarte piętno na osobowości wszystkich ich uczestników. Zapewne pozostawią także ślad w świadomości każdego, kto przeczyta tę książkę. Troy Taylor mieszka w Illinois. Jest badaczem i autorem wielu książek o zjawiskach paranormalnych i rozmaitych niewyjaśnionych, często budzących
grozę zdarzeniach pojawiających się zarówno w legendach, jak i w rzeczywistości.

Osoby zainteresowane egzemplarzami promocyjnymi, recenzenckimi i/lub konkursowymi wskazanych tytułów proszone są o kontakt.

Aleksandra Tepper
Kierownik działu promocji

tel. 515 339

To top