9 stycznia to niezmiennie Dzień Kierowców Ciężarówek

Tak kolejarze, marynarze i hutnicy, tudzież górnicy czy służba zdrowia, w każdym kolejnym roku mają swoje doroczne święto. Takim jednym z nich jest 9 stycznia . W tym dniu swoje święto mają kierowcy ciężarówek, w tym kierowców popularnie zwanych TIR – ów.

Dziesiątki tysięcy ciężarówek gnają co dnia po całej Europie, wśród których znakomitą większość stanowią polskie TIR – y rodzimych przewoźników. A że polscy truckersi znani są z solidnej i rzetelnej, a zarazem bezpiecznej pracy, dlatego są bardzo cenieni i poszukiwani przez rynek. Także ten zachodni.

Praca kierowcy ciężarówki to doprawdy trudna praca i jest związana przede wszystkim z wieloma wyrzeczeniami. A już na pewno pozbawiona wygód i luksusu.

Ciekawostką jest, że coraz więc pań widujemy za kołem wielkiego TIR – a. Zaskakuje widok wielkiego pojazdu i delikatnej niewiasty za kierownicą. Jak się zatem okazuje, zawód kierowcy ciężarówki nie jest już tylko i wyłącznie przeznaczony dla męskiej części nas.

Z okazji Dnia Kierowcy Ciężarówki życzymy wszystkim kierującym mniejsze i wielkogabarytowe pojazdy, jak najbardziej szerokiej, bezpiecznej, jak też szczęśliwej drogi.

Miwa

 

To top