10-01-2019 » Powiat i region

9 stycznia to Dzień Kierowców Ciężarówek

Kolejarze, hutnicy, górnicy czy służba zdrowia, w każdym kolejnym roku mają swoje święto. 9 stycznia swoje święto mają kierowcy ciężarówek, w tym popularnie zwanych TIR – ów.

Dziesiątki tysięcy ciężarówek gnają co dnia po całej Europie, wśród których dużą część stanowią polskie TIR – y polskich przewoźników. A polscy truckersi znani są z solidnej i rzetelnej, a także bezpiecznej pracy, dlatego są bardzo cenieni i poszukiwani przez rynek także zachodni.

Praca kierowcy ciężarówki to trudna praca, która jest związana przede wszystkim z wieloma wyrzeczeniami, a już na pewno pozbawiona wygód i luksusu.

Ciekawostką jest, że coraz więc pań widujemy za kołem wielkiego TIR – a. Zaskakuje widok wielkiego pojazdu i delikatnej niewiasty za kierownicą. Jak się zatem okazuje, zawód kierowcy ciężarówki nie jest już tylko i wyłącznie przeznaczony dla męskiej części z nas.

Z okazji Dnia Kierowcy Ciężarówki życzymy wszystkim kierującym takie wielkogabarytowe pojazdy, jak najbardziej szerokiej, bezpiecznej, i oczywiście szczęśliwej drogi.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *