9.07.2021 | sanah, Zalewski, Sobel i Nocny Kochanek na Fryderyk Festiwal 2021! Ruszyła sprzedaż biletów na Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

  • Wręczenie Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej 5 sierpnia z udziałem publiczności w Netto Arenie w Szczecinie.

  • Na scenie największe gwiazdy, m.in.sanah, Krzysztof Zalewski, Nocny Kochanek, Sobel.

  • Bilety na galę już w sprzedaży!

Laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej poznamy 5 sierpnia podczas Gali Fryderyk Festiwal 2021 w Netto Arenie w Szczecinie.

Uroczyste wręczenie statuetek oraz koncert z udziałem nominowanych artystów oraz laureatów ubiegłych edycji, w tym roku ponownie odbędą się z udziałem publiczności. Sprzedaż biletów na galę właśnie ruszyła!

Plany związane z ubiegłoroczną edycją nagród Fryderyk zostały pokrzyżowane przez wybuch pandemii COVID-19. W tym roku branża muzyczna i koncertowa stara się wrócić do równowagi, a zarząd Związku Producentów Audio-Video, głównego organizatora konkursu Fryderyk, wraz z Prezydentem Miasta Szczecina i Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego

dołożyli wszelkich starań, by zwieńczenie tegorocznej edycji konkursu było odpowiednie do rangi wydarzenia, jak również bezpieczne dla gości i artystów. Wybór padł na nowoczesną Netto Arenę w Szczecinie, z widownią na 5 055 miejsc!

Fryderyki to wyjątkowe nagrody, zasługujące na oprawę na najwyższym poziomie. Cieszymy się ogromnie, że w tych trudnych dla branży muzycznej czasach zebraliśmy grono utytułowanych partnerów, z którymi będziemy mogli celebrować święto polskiej muzyki nie tylko w towarzystwie koleżanek i kolegów muzyków, ale przede wszystkim przy udziale publiczności. Wszystkim nam brakowało tej niezwykłej energii wynikającej ze spotkań z ludźmi i koncertów na żywopodkreślił Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video.

Laureatów w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych poznamy 5 sierpnia podczas uroczystej Gali Fryderyk Festiwal 2021. Imprezie towarzyszyć będą wyjątkowe koncerty z udziałem najbardziej uznanych polskich artystów, reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Na scenie Netto Areny zobaczymy i usłyszymy między innymi: sanah, czyli jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu quality pop, autorkę takich przebojów jak Szampan czy No sory, nominowaną w czterech kategoriach, w tym w kategorii Album Roku Pop 2021 za płytę Królowa dram; Krzysztofa Zalewskiego, wokalistę i multiinstrumentalistę, zdobywcę trzech Fryderyków, a w bieżącej edycji także z czterema nominacjami, m.in.: w kategorii Album Roku Pop Alternatywny 2021 za płytę Zabawa; laureatów Fryderyków 2020 w kategorii Album Roku Metal za płytę Randka w ciemność – Zespół Nocny Kochanek; Sobela, rapera nominowanego w kategorii Fonograficzny Debiut Roku 2021.

Galę poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz, dziennikarz Radia Zet.

Pełna lista nominowanych do nagrody Fryderyk 2021 dostępna jest na stronie: fryderyki.pl

Sprzedaż biletów już ruszyła! Szczegółowa informacja dostępna jest na stronie: http://fryderyki.pl/bilety

Fryderyki to nagrody przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1,5 tys. artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa. Zwycięzcy zostają wybrani w drugiej turze tajnego głosowania. Rezultat tego głosowania pozostaje tajny aż do momentu ogłoszenia laureatów na uroczystych galach: muzyki poważnej oraz muzyki  rozrywkowej i jazzu.

Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio-Video, Akademia Fonograficzna

Gospodarze wydarzenia: Miasto Szczecin, województwo zachodniopomorskie

Producent wydarzenia: High Events

Partnerzy merytoryczni: Związek Artystów Wykonawców STOART, Szczecińska Agencja Artystyczna

Partnerzy technologiczni: Player, TIDAL

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej: TVN, Onet, Gazeta Wyborcza, platforma Anywhere.pl, Radio Zet.

 

 

 

 

 

 

To top