Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport zakażeń. Rekordowa liczba zgonów [25 listopada]

Koronawirus nie odpuszcza. Liczba osób zakażonych cały czas rośnie. Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualne dane na temat pandemii. Znów resort poinformował o nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Zmarło najwięcej osób od początku pandemii.
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane (East News)

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii.

Mamy 15 362 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (1941), mazowieckiego (1577), wielkopolskiego (1420), kujawsko-pomorskiego (1321), pomorskiego (1126), zachodniopomorskiego (1011), łódzkiego (1010), małopolskiego (933), lubelskiego (932), warmińsko-mazurskiego (858), dolnośląskiego (825), podkarpackiego (590), lubuskiego (504), opolskiego (459), podlaskiego (449), świętokrzyskiego (303) – podało Ministerstwo Zdrowia. 103 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby. W sumie w ciągu ostatniej doby zmarły 674 osoby. To najwięcej od początku pandemii.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 924 422. W sumie zmarło 14 988 chorych.

Według raportu ministerstwa 338 tys. 769 osób jest objętych kwarantanną, 18 tys. 592 nadzorem epidemiologicznym. Wyzdrowiało 469 tys. 527 chorych.

Od 28 listopada zmieniają się obostrzenia związane z pandemią. Konsultacje dotyczące przedsiębiorców jeszcze trwają, ale założenia działań w najbliższych tygodniach premier Mateusz Morawiecki przedstawił na sobotniej konferencji prasowej.

Koronawirus w Polsce. Zmiany w bazie danych

Główny Inspektorat Sanitarny we wtorek nie opublikował aktualnej bazy danych dotyczącej zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Za to we wtorek po godz. 22 pojawiła się nowa strona Ministerstwa Zdrowia z mapą zakażeń koronawirusem.

Powodem jest decyzja, że dane dotyczące liczby zakażeń publikować będzie wyłącznie Ministerstwo Zdrowia. Lokalne stacje otrzymały zakaz publikowania swoich danych. W tej sytuacji jednak danych podawanych przez rząd nie da się w żaden sposób zewnętrznie skontrolować, tak jak to było wcześniej.

Koronawirus w Polsce. Prawie 9 miesięcy pandemii

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital – po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa – pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii. Od tamtego momentu koronawirus niestety nabrał rozpędu.

To top