Matura na szóstkę. W gronie najlepszych maturzyści z Pomorza Zachodniego

 Trzech tegorocznych maturzystów z naszego regionu, za swoje szczególne osiągnięcia, otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkanie, w którym udział wzięli marszałek Olgierd Geblewicz i członek zarządu Stanisław Wziątek, odbyło się w Szczecinie 29 września 2020 r.

Trzej tegoroczni maturzyści z Pomorza Zachodniego to finaliści ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”, organizowanego przez krakowską fundację Zawsze Warto. Aby znaleźć się w gronie najlepszych musieli zdawać maturę po raz pierwszy, przystąpić do wszystkich egzaminów obowiązkowych albo uzyskać tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej, przystąpić do co najmniej dwóch egzaminów na poziomie rozszerzonym (dot. liceum ogólnokształcącego)/jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym (dot. technikum), z każdego egzaminu (przedmiotu) maturalnego uzyskać wynik co najmniej 90 % (dot. liceum)/ 85% (dot. technikum), a z co najmniej jednego przedmiotu uzyskać wynik 100 %.

W zaszczytnym gronie 96 finalistów tegorocznej VII edycji projektu znaleźli się przedstawiciele województwa zachodniopomorskiego. Są to:

– Jakub Grzejdak, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

– Adrian Olkowski, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie

– Krystian Gierczak, absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w ZSO Nr 7 w Szczecinie

To bez wątpienia wyróżnienie i wyraz uznania dla Państwa dotychczasowej pracy nad poszerzaniem wiedzy. Jako gospodarz Pomorza Zachodniego, jestem szczególnie dumny, że wśród najwybitniejszych polskich maturzystów znaleźli się także mieszkańcy naszego regionu. Życzę, by stawiane przed Państwem zadania stały się polem do osobistego spełnienia oraz motywacją do dalszego rozwoju  – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Każdy z nich otrzymał list gratulacyjny oraz nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 2 tys. zł.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

\

To top