19-05-2018 » Dziwnów, Powiat i region

70 lat Przedszkola „Promyk Słońca”

W dniu wczorajszym swoje 70-lecie istnienia obchodziło Przedszkole Publiczne „Promyk Słońca” z Dziwnowa. Z tej okazji w hali dziwnowskiego MOSiK-u odbyła się jubileuszowa uroczystość, która obok przedstawicieli lokalnych władz oraz specjalnie zaproszonych gości, zgromadziła także liczne grono rodziców i osób związanych z funkcjonowaniem przedszkola.

Godnym podkreślenia faktem była też obecność orkiestry wojskowej ze Świnoujścia, której muzyczne akcenty uświetniły przedszkolne urodziny nadając im bardzo podniosłego charakteru. Nie zabrakło również specjalnie przygotowanej części artystycznej. W aktorsko-muzyczne role wcieliły się dzieci z pięciu przedszkolnych grup, które w asyście opiekunów, przygotowały bardzo efektowny, momentami wzruszający, pokaz.

Uroczystość otworzyła dyrektor przedszkola, p. Renata Klimowicz, przybliżając historię placówki oraz rolę, jaką pełniło przedszkole przez wszystkie minione lata. Nie zabrakło przy tym podziękowań dla jej poprzedników oraz wszystkich innych osób, które w przedszkolną pracę włożyły wiele wysiłku, serca i dobrej woli.
Szczególnie ciepłe słowa były zaadresowane do pracowników przedszkola, których codzienna, opiekuńczo-wychowawcza praca, jest nie do przecenienia. Jak mówiła p. Klimowicz, okres przedszkolny jest niezwykle ważny, bowiem to wtedy dziecko adoptuje z otoczenia wiele cech, to wtedy również zaczyna się cały proces wychowawczy. W swoim wystąpieniu dużo uwagi poświeciła też współpracy z rodzicami, którzy w życiu przedszkola odgrywają niezwykle istotną rolę.

Specjalne podziękowania i gratulacje z okazji jubileuszu, wystosował także Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. On także zwrócił uwagę na rolę przedszkola w wychowaniu, dodając przy tym, że dziwnowska placówka to miejsce cieszące się ogromnym zaufaniem, a przy tym dające gminnej społeczności dużo radości.
Doceniając rolę przedszkola w funkcjonowaniu gminy, przekazał na ręce p. Renaty Klimowicz specjalny upominek, w postaci interaktywnej tablicy, która powinna stanowić cenne narzędzie w codziennej pracy wychowawczej. Na tym nie koniec, bowiem pracownicy przedszkola z najdłuższym stażem otrzymali nagrody pieniężne.
Gratulacje, podczas swoich wystąpień złożyli także przedstawiciele władz powiatowych oraz kuratorium. Tuż po nich życzenia i okazjonalne upominki przekazali dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, rodzice, reprezentanci organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy.

Kolejną częścią uroczystości było podsumowanie konkursów malarskich adresowanych do dzieci i rodziców, a zaraz po tym miała miejsce część artystyczna. Jej osią była muzyczno-taneczna wędrówka po Europie, którą podkreślały specjalnie przygotowane stroje i choreografia. Wysiłek włożony w przygotowanie tej części został nagrodzony gromkimi brawami. Wielu z rodziców nie mogło powstrzymać łez, które przeplatając się z szerokimi uśmiechami, stanowiły najlepsze podsumowanie tej pełnej emocji, ale też niezwykle efektownej uroczystości.
Jej ostatnim akcentem był przemarsz spod hali MOSiK-u do przedszkola, który w asyście wojskowej orkiestry, odbył się ulicami Dziwnowa.

Krzysztof Zawiliński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *