05-04-2018 » Powiat i region

Dni otwarte w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

W dniu 4 kwietnia 2018 r. w osiemnastu Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa województwa zachodniopomorskiego odbył się dzień otwarty. 

Do odwiedzenia Kamieńskiego Biura Powiatowego ARiMR zaproszono rolników, dzieci oraz wszystkich, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda praca w biurze powiatowym.

Pracownicy ARiMR zachęcali przede wszystkim do odwiedzenia Punktów Obsługi Technicznej, gdzie  można było uzyskać pomoc w wypełnieniu e-wniosków. W 2018 roku po raz pierwszy rolnicy, którzy otrzymują dopłaty bezpośrednie, mogą złożyć wniosek tylko przez Internet. Mają na to czas do 15 maja. Wyjątkiem byli Ci rolnicy, którzy do 14 marca złożyli oświadczenie w wersji papierowej o braku zmian w 2018 roku w stosunku do roku poprzedniego. Odwiedzający najczęściej  pytali o aplikację eWniosekPlus. Kilku rolników korzystając z okazji złożyło wniosek o dopłaty bezpośrednie za pośrednictwem aplikacji.

Pracownicy Kamieńskiego Biura Powiatowego  przygotowali specjalny program dla najmłodszych gości – przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym, który cieszył się dużym zainteresowaniem.  Zaproszeni goście mogli wsiąść do radiowozu policyjnego oraz do ciągnika.

Dni Otwarte w województwie zachodniopomorskim okazały się dużym sukcesem.

 

 

Michał Kamiński

Zastępca Dyrektora

Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *