31-03-2018 » Powiat i region

Wiosna się czai. A jaka pogoda na święta?

Jesteśmy w przededniu miesiąca kwietnia i oczekiwanych Świąt Wielkanocnych. I co? Pogoda nas zanadto nie rozpieszcza, bo jak widzimy za oknami, lepsza była w lutym niźli teraz. W podobnym okresie ubiegłego roku, bywało cieplej, bardziej słonecznie, a i temperatury podskakiwały nawet w okolice dwudziestu kresek powyżej zera.

Dość zimno i deszczowo za naszymi oknami, jak na tę część początku wiosny. I co tu dużo krakać, takiej pogody niestety spodziewajmy podczas nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

W pierwszy dzień świąt pogoda raczej zimowa. Co najwyżej dwa stopnie powyżej zera i pochmurno. Bez zapowiedzi opadów atmosferycznych.

Lany poniedziałek, czyli drugi dzień świąt, jak każe tradycja, też popada z nieba zapowiada się całkiem słoneczny z temperatura około czterech stopni Celsjusza.

I pomyśleć, że w nie tak dawną grudniową Wigilię mieliśmy pogodę iście… wiosenną, z temperaturą ponad 7 stopni.

Ocieplenie spodziewane jest już tuż po świętach. We wtorek siedem kresek powyżej zera, a w środę już nawet 12 stopni. Mniej więcej w takich okolicach temperatury będą nam towarzyszyć do co najmniej 15 kwietnia. Niewiele przy tym opadów, które zapowiadane są tylko na czwartek 5 dnia kwietnia.

Globalne zmiany pogodowe jakie nam zapowiadali jeszcze kilka lat znawcy – synoptycy (podobno klimat nam się ociepla), nadeszły, ale taką przewrotność w wykonaniu pogody mamy w ostatnich trzech – czterech lat to pewnie nikt się nie spodziewał.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *