10-12-2017 » Powiat i region

SUTW na Świątecznym Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu

W miniony weekend grupa słuchaczy kamieńskiego SUTW pojechała do Wrocławia na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Wycieczka została zorganizowana przez kamieńskie Biuro Turystyczne Smart – Travel i trwała dwa dni. W trakcie jej trwania zwiedziliśmy kilka słynnych wrocławskich miejsc. Pierwszym obiektem był przepiękny przedwojenny stary Cmentarz Żydowski, na którym zostali pochowani bogaci Żydzi.

Obiekt ten wpisany jest na listę zabytków i funkcjonuje jako oddział Muzeum Narodowego. Następnie poszliśmy na wspaniały Rynek Wrocławski, gdzie min. odwiedziliśmy Galerię Stare Jatki, z rzeźbami poświęconymi różnym zwierzętom, które kiedyś tutaj były zabijane na mięso. Oczywiście najważniejszym punktem były ciągnące się przez wszystkie uliczki starego rynku świąteczne kramy z wszelakim jadłem, napitkami i bożonarodzeniowymi przedmiotami. Pięknie podświetlone kolorowymi ozdobami przyciągały tysiące mieszkańców i turystów. Atmosfera tam była wspaniała.

Drugiego dnia część grupy poszła zobaczyć Panoramę Racławicką , a pozostali – do Afrykanarium we wrocławskim Zoo. Następnie zwiedziliśmy przepiękne sale   Uniwersytetu Wrocławskiego – Aulę Leopoldina (najwspanialszego pomieszczenia w Polsce w stylu barokowym) i Oratorium .Jeszcze trochę czasu można było spędzić na Jarmarku i nadszedł czas do powrotu. Wrocław jest pięknym miastem i warto tu wrócić aby poznać je lepiej.

Grażyna Paś

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *