24-04-2018 » Powiat i region

25 kwietnia to Światowy Dzień Sekretarki i Asystentki

To nieformalne święto zrodziło się w 1952 roku za Oceanem, w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy publicysty i przedsiębiorcy Harry’ego F. Klemfussa, w celu uznania i promowania zarazem pracy sekretarki i sekretarza, asystentki i asystenta, jak i pracowników pomocniczych w biurze. Czyli najogólniej mówiąc, pracowników administracyjnych.

Celem powołania do życia tego miłego święta miało – jak to się określa, nie tylko wyeliminowanie świadomości ludzkiej przeświadczenia, że to stanowisko obejmują kobiety nie mające zawodu. I zarazem promowanie go wśród męskiej części i zachęcenia do rozważenia zrobienia kariery zawodowej właśnie w sekretariacie lub podobnym dziale administracyjnym.

Co prawda, w Polsce podobny dzień ma miejsce 25 stycznia jako Dzień Sekretarki i Asystentki, ale nasza zawodowa społeczność całkiem poważnie przyłącza się do tych kwietniowych, międzynarodowych obchodów.

A zatem drogie sekretarki i asystentki, jak i sekretarze oraz asystenci; wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta. I jak najmniej pracy papierkowej, bo papierologia i biurokracja, jak wszem i wobec widzimy, zalała nasz współczesny świat kompletnie. Pomimo tego, że mamy erę laptopów, komputerów czy smart fonów.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *