17-07-2017 » Powiat i region, Wolin

20 lipca rusza XX Western Piknik w Sułominie

20 lipca rusza XX Western Piknik w Sułominie na który złoży się szereg koncertów oczywiście muzyki country, zlot motocykli oraz bardzo bogaty program taneczny. Ten jubileuszowy festiwal, który odbędzie się tradycyjnie w malowniczo położonym nad wodami Zalewu Kamieńskiego, maleńkim Sułominie nieopodal Wolina, i potrwa cztery wydaje się znakomite i niezapomniane lipcowe dni. Będzie tu można spotkać fanów muzyki, miłośników motoryzacji, caravaningu czy nawet żeglarstwa. Co roku na imprezę przybywają obok Polaków, także goście z Niemiec, Skandynawii, Czech, Słowacji czy Rosji.

„Kiedy zaczynaliśmy, był to festiwal gromadzący przede wszystkim fanów amerykańskiej kultury. Obecnie poszerzyliśmy program i obok niej pojawią się elementy kultury europejskiej, w tym także polskiej. W tym roku będzie można zobaczyć u nas finał ogólnopolskiego konkursu na strachy na wróble.

Ciekawie zapowiada się także jeden z największych w kraju zlot motocykli, których może pojawić się w Sułominie nawet 500 – powiedział Stępień. Maszyny w sobotę 22 lipca wezmą udział w paradzie na trasie Sułomino – Wolin – Międzyzdroje.” – powiedział organizator festiwalu Dariusz Stępień.

Wśród polskich zespołów muzycznych pojawią się m.in. bluesowa formacja „Zdrowa Woda” i „Johnny Trzy Palce”, wykonujący country. Jubileusz czterdziestolecia pracy artystycznej świętować będzie zespół „Babsztyl”, grający muzykę z pogranicza folku, country i popu.

Dla miłośników szant przygotowano występ Jerzego Porębskiego, na którym nie zabraknie zapewne jego słynnego utworu „Gdzie ta keja”. Fani amerykańskiej kultury będą mogli posłuchach na przykład szwedzkiego zespołu „Rednex”, która zasłynęła nie tylko wśród fanów country utworem „Cotton Eye Joe”. Będzie to jedyny koncert tej formacji w Polsce.

Zagrają też takie znane zespoły jak: „Łzy” (dance show), „Kombi” z pop/electronic rock czy słowacka grupa bluegrassa, „Zatulani”.

W tym roku przygotowano także bogaty program dla miłośników tańca. Czekają na nich m.in. czeskie rewie taneczne „Caramelka” i „Crock 14”. Poza tym pojawią się także pokazy niezwykle bogatego i widowiskowego tańca irlandzkiego.

W tym roku, oprócz muzyki, tańca i możliwości amerykańskich jednośladów czy aut terenowych, będzie można odwiedzać liczne stoiska z rękodziełem czy spróbować wielu gatunków piw.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *