2 mln zł na remonty bazy sportowej w regionie. Urząd Marszałkowski pomoże blisko 80 lokalnym samorządom

2 mln zł na remonty lokalnej infrastruktury sportowej przeznaczy w 2022 roku Urząd Marszałkowski. To o 500 tysięcy zł więcej niż przed rokiem. Gminy i powiaty wykorzystają pomoc na modernizację  np. stadionów piłkarskich, boisk i hal sportowych, sal gimnastycznych, akwenów wodnych, obiektów lekkoatletycznych i siłowni plenerowych. W sumie wsparcie trafi do 76 zachodniopomorskich samorządów.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji przyjmowane były do 28 lutego. O fundusze starały się samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. W tym roku pula środków wzrosła z 1,5 do 2 mln zł. Ponadto z 20 do 30 tys. zł zwiększyło się maksymalne wsparcie inwestycji, które mogło sięgnąć do 50% jej całkowitych kosztów. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, uwzględniającego dodatkowo jedną lokalizację. Dotację należy wykorzystać do końca grudnia br.

– Wszyscy chcemy trenować, ćwiczyć oraz bawić się na nowoczesnych obiektach, i właśnie takiemu celowi od lat służy ten program – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. W tym roku zdecydowaliśmy się na podniesienie puli pomocy, bo koszty przeprowadzenia remontów w ostatnim czasie drastycznie wzrosły, a zainteresowanie samorządów otrzymaniem wsparcia na modernizację lokalnej bazie sportowej nie słabnie – dodaje.

W 2022 roku na pokrycie zachodniopomorskim gminom i powiatom części kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej Urząd Marszałkowski przeznaczy 2 mln zł. Z pomocy finansowej skorzysta 76 lokalnych samorządów. Wielkość wsparcia wyniesie od 9 do 30 tys. zł. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. stadiony, hale, sale gimnastyczne, boiska, siłownie na  świeżym powietrzu, akweny wodne czy tory lekkoatletyczne. Na obiektach pojawi się np.: nowe wyposażenie dla biegaczy, zaplecze sanitarno-szatniowe, wiaty dla ławek rezerwowych, siedziska, mobilne trybuny, tablice elektroniczne, tablice koszykarskie wraz z obręczami, oświetlenie, ogrodzenie, bandy do unihokeja i sprzęt pływający, w tym łodzie żaglowe. Na liście beneficjentów są m.in. Gmina Banie, Gmina Choszczno, Gmina Dziwnów, Gmina Dobrzany, Gmina Gryfino, Gmina Kobylanka, Gmina Połczyn-Zdrój, Miasto Stargard, Miasto Kołobrzeg, Miasto Świnoujście, Gmina Złocieniec, Powiat Kamieński, Powiat Goleniowski, Powiat Łobeski oraz Powiat Stargardzki.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło około 11 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad 700 różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie

Lista samorządów ze wsparciem na modernizację infrastruktury sportowej w 2022 roku w załączeniu
do komunikatu prasowego.

Lista samorządów ze wsparciem na modernizację infrastruktury w 2022 roku.pdf

Łukasz Jucha

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

To top