2 kolejka KALF – Faworyci w natarciu

W niedzielę (01.12) rozegrano drugą kolejkę XXI edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futstalu. Tu  beniaminek, „Aleksandria Team”, mocno napędziła strachu faworyzowanemu „Repro Service Pol.”. Ostatecznie w końcowym rozrachunku obrońca tytułu, jak dwaj pozostali faworyci, a więc „Medicina” dr. K.A. Ptaka oraz ekipa strażaków zgarnęli komplet punktów. Dzięki czemu przewodzą w ligowej tabeli.

W pierwszym niedzielnym meczu rywalizowały „Aleksandria Team” i „Repro Service Pol.”. I chociaż początkowe minuty na to nie wskazywały, był to najbardziej zacięty pojedynek drugiej kolejki. Potem niejako wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Repro po golu Daniela Sutora objęło prowadzenie i wygrało pierwszą część meczu. Drugie piętnaście minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia drużyny w większości złożonej z zawodników oldbojów kamieńskiego „Gryfa” („Aleksandria”).

Najpierw S. Kuryłło wykorzystał rzut karny, by potem, po szybkiej kontrze Piotr Przybysz wyprowadził „Aleksandrię” na prowadzenie.

Obrońca tytułu rzucił się do huraganowych ataków, jednak przez długie minuty na tablicy świetlnej wynik się nie zmieniał. W samej najpierw B. Korzeniowski po składnej akcji całego zespołu najpierw wyrównał, a potem P. Zabierek pewnie wykonując rzut wolny przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Trzeba jednak dodać, że przy remisowym 2:2 niewiele brakowało, a wynik mógł być odwrotny, bowiem Piotr Przybysz minimalnie chybił trafiając w słupek.

W końcówce spotkanie zaostrzyło się a grająca ambitnie „Aleksandria” nie poddawała się i atakowała choć ostatnie kilkadziesiąt sekund musiała grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce bramkarza, Stefana Nawrockiego. Dodajmy, iż wcześniej Stefan wybronił rzut karny. Ostatecznie końcowy wynik meczu dosłownie na sekundę przed zakończeniem spotkania ustalił Mateusz Wróbel, który po kolejnym faulu tym razem pewnie wykorzystał przedłużony rzut karny.

W kolejnych dwóch starciach emocji było już zdecydowanie mniej, ale za to bramek padało co nie miara.

Najpierw grający tylko z jednym rezerwowym „Bosman” Chomino bardzo pewnie rozprawił się z „Diablo Team”, wygrywając różnicą aż jedenastu goli (pięć trafień Matusza Saułdy i trzy Patryka Jankowskiego). A potem w starciu „Auto – Naprawy Tycjan” z Wysokiej Kamieńskiej z marzącą o tytule „Mediciną” w podobnym wymiarze górą byli zawodnicy drużyny dr Karola A. Ptaka. Popularny „Doktor” mimo swoich już 61. lat (jak ten czas leci!) potrafił zdobył gola, strzelając ósmą z rzędu bramkę dla swojej ekipy na 8:0, dzięki czemu, nie tylko poprawił swój wyczyn jako najstarszy gracz KALF – u, który trafił do siatki rywala, ale po golu nie po raz pierwszy zaprezentował swój okazały „samolocik”.

W ostatnim pojedynku pomiędzy KP PSP Kamień Pomorski i „Zrywem Zamoście” nie było już tak jednostronnie jak w poprzednich dwóch starciach. Mimo, że strażacy prowadzili po golu Damiana Kraszewskiego, to jednak przed długie fragmentu meczu „Zryw” pozostawał w grze.

Stało się tak trochę za sprawą problemów ze skutecznością najlepszego strzelca ligi Bartka Wacha, który w pierwszej połowie nie mógł znaleźć drogi do bramki rywala.

Warto jednak podkreślić, że „Zryw” miał też swoje szanse, z których dwie wykorzystał. Gol na 1:2 strzelony przez Bartłomieja Juszczaka oraz na 2:4 Daniela Szymańskiego.

Kiedy jednak Bartek Wach niejako „odpalił”, dołożył trzy trafienia i jedną asystę, a strażacy ostatecznie pewnie wygrali 7:2. Tym samym obronili fotel lidera.

Komplet wyników 2. kolejki

Aleksandria Team – Repro Service Pol. 2:4 (0:1)

Bramki: S. Kuryłło (rzut karny), P.Przybysz – D. Sutor, B. Korzeniowski, P. Zabierek, M. Wróbel (rzut karny przedłużony).

 

Diablo Team – Bosman Chomino 0:11 (0:3)

Bramki: M. Saułda – 5 (w tym z rzutu karnego), Patryk Jankowski – 3, Patryk Juncewicz – 2, Konrad Burlikowski.

Auto – Naprawa Tycjan Wysoka Kamieńska – Medicina 0:10 (0:4)

Bramki: D. Roszak – 2, R. Żywulski – 2, Sz. Włodarek – 2, K. Ptak, K. Majer, K. Pintal, K.Wysocki.

KP PSP Kamień Pomorski – KS Zryw Zamoście 7:2 (1:0)

Bramki: B. Wach – 3, R. Cyburt (strażacy) – 2, D. Kraszewski, F. Lalak (Zryw).

Trzecia kolejka zostanie rozegrana w najbliższą niedzielę (8 grudnia), na którą już teraz w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy kibiców.

Niewątpliwie hitem tej kolejki będzie ostatnie spotkanie tego dnia pomiędzy „Mediciną”, a zespołem liderujących strażaków.

A oto plan gier:

14:00 „Repro Service Pol.” – „Auto Naprawa Tycjan” Wysoka Kamieńska,

14:40 „Bosman” Chomino – „Aleksandria Team”,

15:20 KS „Zryw Zamoście” – „Diablo Team”,

16:00 „Medicina” – KP PSP Kamień Pomorski.

Na podstawie info. wł. Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *