04-03-2016 » Powiat i region

11/12/13 marca 2016 – Noc Sów

Ptaki Polskie zapraszają na Noc Sów – ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Jedyna taką noc w Polsce!Marcowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy – i pohukują tak że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

11, 12 lub 13 marca przyjrzyjmy się tym tajemniczym Sowom z bliska. Dowiemy się, dlaczego były czczone jako ptaki Ateny, ale też zabijane jako zwiastun śmierci i nieszczęścia. Odkryjemy tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru…

Dzięki współpracy z wolontariuszami ornitologami i edukatorami w całym kraju wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy!

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Zapraszamy wszystkich chętnych! Udział jest nieodpłatny!

W tym roku zapraszamy na ponad 100 spacerów w całej Polsce!

Szczegóły na stronie wydarzenia www.noc-sow.jestemnapTAK.pl, gdzie każdy zainteresowany znajdzie Noc Sów organizowaną w najbliższej okolicy.
Wystarczy skontaktować się z Przewodnikiem!

Dziennikarzy zapraszamy do naszego biura prasowego na PRowly.com

Informacji dotyczących wydarzenia udziela Anna Pilarska, anna.pilarska@ptakipolskie.pl, tel.:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *