01-11-2015 » Powiat i region

1 i 2 listopada to niezwykłe Dni szczególnej Zadumy – „Śpieszmy się kochać ludzi, jak szybko odchodzą”

I Wszystkich Świętych i jutrzejsze poniedziałkowe Zaduszki to wyjątkowe w życiu Polaków dni. Są one niezwykłe, przepojone wspomnieniami i ogromną nostalgią. To czas kiedy my Polacy zastanawiamy się głębiej niż zwykle nad swoim życiem i losem, roztkliwiamy się nad wspominaniem tych bliskich, przyjaciół, znajomych, którzy odeszli już z tego świata.
Wszystkie cmentarze zaroiły się teraz milionami rodaków, którzy w spokoju i wielkiej zadumie stają nad mogiłami swoich bliskich, ale nie tylko, i stawiają popularne na ten wyjątkowy czas chryzantemy i zapalają znicze.
Wyjątkowość tych dni ma swoją głęboką wymowę. Kiedy odchodzi ktoś bliski wielu świat wywraca się do góry nogami. Wówczas wsparcie bliskich, przyjaciół czy znajomych jest najważniejsze i często powszechne.
I w Dzień Wszystkich Świętych i w poniedziałkowe Zaduszki wspominamy nie tylko naszych bliskich, którzy pożegnali się w różnych okolicznościach z tym światem. Mnogość naszego społeczeństwa, która odwiedza teraz cmentarze jest wyjątkowa i bardzo podniosła. Wszem wiadomo, że Polacy pielęgnują w różny sposób swoje tradycje, wśród których są właśnie te niezwykłe dwa jesienne, słoneczne dni.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *