reklamuj-sie-2

Powiat i region

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia (12 czerwca)

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport ws. epidemii COVID-19 w Polsce. Mamy 239 nowych przypadków zakażenia. Są też ofiary śmiertelne.

Mamy 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – podało Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 55,9 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 35,7 tys. testów antygenowych.Więcej »

Ostra jazda zakończona dachowaniem

Dziś 11 czerwca w godzinach Rannych pod Wrzosowem Kierujący pojazdem osobowym zjechał do rowu i dachował . W wyniku wypadku dwie osoby jadące tym pojazdem trafiły do szpitala. Więcej »

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach i zgonach – 10-06-2021 r.

Koronawirus w Polsce. W czwartek 10 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 382 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że w szpitalach zmarło 84 osoby, u których wykryto COVID-19.Więcej »

„Data ważności to sprawa umowna”, czyli spotkanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską

9 czerwca 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki przy współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury zorganizowała spotkanie autorskie z Robertem Górskim, znanym artystą kabaretowym, liderem Kabaretu Moralnego Niepokoju i jego żoną Moniką Sobień-Górską, dziennikarką, pisarką i scenarzystką. Rozmowa odbyła się w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Spotkanie odbyło się w formie wywiadu między naszymi gośćmi. Swój występ rozpoczęli od opowiedzenia anegdoty o „przodku” Roberta Górskiego, Jakubie Górskim, który spoczywa na Wawelu i jest do niego bardzo podobny. To był wstęp do poznania historii znajomości Moniki i Roberta, która rozpoczęła się od przysłowiowego powiedzenia „przez żołądek  do serca”. Dziennikarka otrzymała od swojego przyszłego męża krokiety w pudełku po lodach przygotowane przez jego mamę i tym sposobem zaskarbił sobie jej względy.Więcej »

Organizacje z ofertą dla osób z niepełnosprawnością  – Pomoc bardzo potrzebna.

 Zajęcia dla dzieci i młodzieży z wadą słuchu, arteterapia, hipoterapia, fizjoterapia, zajęcia tyflopedagogiczne, warsztaty podnoszące kompetencje cyfrowe dla osób z dysfunkcją wzroku – to przykłady działań, które w tym roku będą realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON, będących w dyspozycji marszałka. Lista tegorocznych projektów, które otrzymają wsparcie nie jest jeszcze zamknięta. Trwa drugi otwarty konkurs ofert. Więcej »

Długa droga do Europy. Zaproszenie na niemiecko-polską debatę

W 30. rocznicę podpisania przez Polskę i Niemcy Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy odbędzie się wirtualna debata z udziałem samorządowców z Pomorza Zachodniego i Meklemburgii – Pomorza Przedniego, przedstawicieli organizacji społecznych, ekspertów ds. polityki międzynarodowej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Anna Bańkowska, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej »

Academica, „Społecznik 2019-2021”, Program Rozwoju Bibliotek i inne inicjatywy w międzyzdrojskiej bibliotece

Miło nam poinformować, że międzyzdrojska biblioteka zakwalifikowała się do 4. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki programowi otrzymaliśmy nowy sprzęt: laptop, tablet i kamerkę internetową. Nasi bibliotekarze będą brali udział w bezpłatnych warsztatach planowania rozwoju biblioteki oraz szkoleniach specjalistycznych służących opracowaniu nowej oferty usług odpowiadających na aktualne potrzeby mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem tych, które mogą być dostarczane online. Przed nami ciężka, dwuletnia praca. O postępach będziemy Was informować na bieżąco.Więcej »

Szczepienia w Międzyzdrojach – jak szczepią się międzyzdrojanie?

W Międzyzdrojach szczepienia przeciw  Covid- 19 wykonywane są w trzech punktach szczepień, mianowicie: przy ulicy Niepodległości 10 a ( Nowe Centrum), Bohaterów Warszawy 20 (Międzynarodowy Dom Kultury) oraz przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 ( Partnermed ). Niestety obserwujemy, że coraz więcej szczepionek pozostaje w … ,,lodówkach”.Więcej »

Półkolonie w Międzyzdrojach!

Z radością informujemy, że Urząd Miejski w Międzyzdrojach wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje letnie półkolonie dla dzieci. W nadchodzące lato, dzieci będą mogły skorzystać z letnich wakacji, podczas dziesięciodniowego turnusu w terminie:Więcej »

W drodze po „Perłę”.

Rusza konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” 

Niepowtarzalne produkty są kulinarną wizytówką każdego z regionów. Który z nich okaże się w tym roku najlepszy? Wystartował wojewódzki etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca br. Więcej »