reklamuj-sie-2

Powiat i region

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z resortu zdrowia [11 kwietnia 2021 r.]

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w Polsce. Po raz kolejny spadła liczba łóżek zajętych przez chorych na COVID-19. Niestety, mamy najwyższą od początku epidemii liczbę pacjentów, którzy muszą korzystać z respiratora.Więcej »

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka.

„Oto wokalista i kompozytor Krzysztof Krawczyk wyruszył parostatkiem w piękny rejs, statkiem na parę w piękny rejs. Najpiękniejszy, bo wieczny” – mówił w czasie uroczystości żałobnych Krzysztofa Krawczyka w łódzkiej archikatedrze biskup pomocniczy senior diecezji częstochowskiej Antoni Długosz, przyjaciel zmarłego w poniedziałek artysty. Obok rodziny i przyjaciół piosenkarza we mszy uczestniczyli również przedstawiciele władz państwowych i lokalnych. Krzysztof Krawczyk spoczął na cmentarzu w podłódzkiej miejscowości Grotniki, gdzie mieszkał. W małej leśnej nekropolii żegnało go ponad tysiąc ludzi. „Nikt nie mówił tu o nim inaczej niż ‘nasz Krzysio’” – wspominał starszy mieszkaniec Grotnik. 

Z powodu pandemii we mszy pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka mogło uczestniczyć – oprócz celebrujących ją duchownych – jedynie 75 osób.

Obok krewnych i przyjaciół artysty oraz łódzkich duchownych uczestniczyli w niej m.in. biskup pomocniczy senior diecezji częstochowskiej Antoni Długosz, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, a także przedstawiciele władz lokalnych.

Przed archikatedrą zgromadzili się natomiast wielbiciele twórczości artysty.

Jego głos cały czas mi gra w głowie. Wszystkie jego piosenki były takie melodyjne, do tańca i do śpiewu. Dopóki będę żyła, jego muzyka będzie ze mną. Jak tylko dwa tygodnie miną, to z synem pojedziemy do Grotnik na cmentarz. Tam się pomodlę i świeczkę zapalę – mówiła reporterce RMF FM Agnieszce Wyderce jedna z wielbicielek twórczości Krawczyka.

Dziś cała Polska pożegnała Krzysztofa Krawczyka.

Krzysztof Krawczyk był dobrze znany wielu z nas. Przypominamy pewien epizod sprzed 10 lat. Podczas pobytu w Międzyzdrojach ten znakomity artysta za pośrednictwem naszej gazety „Pomorzanin” pozdrowił wszystkich naszych czytelników. Dziś przypominamy tekst z tamtego wydania naszej gazety i przekazane przez Krzysztofa Krawczyka pozdrowienia.

Dziękuję naszej redakcyjnej koleżance Julianie Rogowskiej za przypomnienie tego wydarzenia.

W.T.

 

 

Nauczanie zdalne w Międzyzdrojach

auczanie zdalne większość rodziców przyprawia o ból głowy. Sytuacja w której wszyscy się znaleźliśmy pokazała, że wiele szkół nie jest przygotowanych do zdalnego nauczania. Jak obecnie radzą sobie szkoły z gminy Międzyzdroje? O to zapytaliśmy dyrektorów placówek oświatowych z naszego terenu.Więcej »

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia (10 kwietnia)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport epidemiczny. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 24 856 nowych zakażeń koronawirusem. Są także kolejne zgony spowodowane COVID-19.Więcej »

Już są WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ONLINE!  

 Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nadesłać swoje prace! W konkursie wzięły udział 63 osoby, prac było aż 89 !  Konkurencja była duża, a poziom prac bardzo wyrównany, dlatego zdecydowaliśmy się wyłonić więcej zwycięzców niż mieliśmy początkowo w planach. Więcej »

Konsultacje statutu Wicka już tylko do 12.04.2021!

Zarządzeniem Nr 65/SEK/2021 z 17 marca 2021 roku burmistrz Mateusz Bobek skierował projekt nowego statutu sołectwa Wicko  do konsultacji mieszkańców sołectwa. Projekt jest oparty na statucie sołectwa Wapnicy, który był wcześniej szeroko konsultowany. Więcej »

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia o nowych przypadkach 09-04-2021 r.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowszy raport dotyczący epidemii COVID-19. Mamy 28 487 nowych przypadków, w samym Śląsku stwierdzono prawie 5 tys. zakażeń. Zmarło ponad 700 osób – to drugi tak wysoki wynik w tym roku.Więcej »

PIERWSZE MIĘDZYZDROJSKIE KARTY MIESZKAŃCA WYDANE!!

Od 01 marca br. w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach przyjmowane są wnioski o wydanie Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca. Przypomnijmy, iż wnioski o wydanie karty wraz z oryginałem PIT oraz dowodem tożsamości należy przedłożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach w pok. nr 6 – Ewidencja Ludności, po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie pod nr. 91 32 75 633.Więcej »

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia. Najnowsze dane o zakażeniach. Rekordowa liczba zgonów 2021-04-08

Mamy 27 tys. 887 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 241 natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 713 osób – informuje Ministerstwo Zdrowia. Dzisiejszy raport przyniósł smutny rekord. To największa liczba zgonów od początku pandemii.Więcej »

Do strefy przemysłowej w Gardnie także na rowerach

Ponad 5 kilometrów ścieżki rowerowej powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 120 z Wełtynia do Gardna i znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy regionu będą mogli bezpiecznie i wygodnie dojechać do pracy nie tylko samochodem, ale również na dwóch kółkach. Projekt o wartości prawie 5 milionów zł w ponad 80 procentach zostanie sfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.Więcej »