Marzec’68 – debata z Adamem Michnikiem w Książnicy Pomorskiej

Znany publicysta, pisarz, historyk, działacz polityczny – Adam Michnik będzie gościem specjalnym kolejnej debaty z cyklu „Otwarta społeczność” (poniedziałek, 13 marca). Na wydarzenie zapraszają marszałek województwa Olgierd Geblewicz, dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski i Tomasz Dostatni OP. Temat spotkania: „Marzec’68. Rewolta studencka – antysemicka nagonka”.

Czytaj dalej »
/

Jajko w wielkanocnych tradycjach

Wielu Polakom kojarzy się przede wszystkim ze świętami Wielkanocy, ale w rozmaitych wierzeniach, filozofiach i tradycjach pojawiało się już od czasów starożytnych. Jajko, bo o nim mowa, to uniwersalny symbol odradzającego się życia i nadchodzącej wiosny. Sprawdziliśmy, jak wykorzystywane jest w tradycjach wielkanocnych różnych krajów.

Czytaj dalej »

Spotkanie autorskie z Dominikiem Strzelcem w międzyzdrojskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza 15 marca 2023 r. o godz. 17:00 na spotkanie autorskie z Dominikiem Strzelcem, najbardziej rozpoznawalnym ogrodnikiem w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w nowej siedzibie międzyzdrojskiej Biblioteki na Placu Ratuszowym 1.

Czytaj dalej »

Kontynuacja marszałkowskiego wsparcia na gminne programy in vitro. – Są pierwsi beneficjenci  

Urząd Marszałkowski kontynuuje wsparcie dla gmin na programy in vitro. Na ten cel w budżecie województwa w 2023 roku zarezerwowano 250 tys. zł (z możliwością zwiększenia). To już szósty rok, kiedy zachodniopomorskie samorządy mogą pozyskiwać pomoc na tę formę leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Jako pierwsze po tegoroczne fundusze sięgnęły: Miasto Kołobrzeg, Gmina Miasto Koszalin […]

Czytaj dalej »

Rodzinne warsztaty kulinarne „Nie marnujemy żywności” – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski” w Wapnicy

3 marca 2023 w „Wiklinie” w Wapnicy odbyły się drugie rodzinne warsztaty kulinarne „Nie marnujemy żywności! – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski” w ramach projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne”. Na integracyjne zajęcia kulinarno-degustacyjne zaprosili: Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, międzyzdrojscy bibliotekarze, społeczność ze Szkoły Podstawowej nr 2 w […]

Czytaj dalej »

Celowy Związek Gmin R-XXI, planuje budowę nowoczesnej biogazowni.

Celowy Związek Gmin R-XXI, który odbiera i zagospodarowuje odpady komunalne m.in. ze Świnoujścia, przygotowuje się do budowy nowoczesnej biogazowni, która ma pomóc z rozwiązaniem problemu z utylizacją odpadów zielonych i biodegradowalnych.

Czytaj dalej »
/

Stypendia Marszałka Województwa dla sportowych nadziei olimpijskich /uroczystość wręczenia stypendiów/

Blisko 60 sportowców z Pomorza Zachodniego otrzyma w 2023 roku stypendia sportowe. To nagroda za udane starty na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej w ubiegłym roku. Urząd Marszałkowski przeznaczył dla utalentowanych zawodniczek i zawodników prawie 300 tys. zł. W poniedziałek, 6 marca br. o godz. 13 podczas wizyty w Zespole Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej […]

Czytaj dalej »
/

Z jakich środków i funduszy europejskich skorzystać, aby rozwijać swój biznes? Porozmawiajmy o narzędziach wsparcia biznesu.

Mając na uwadze szeroko pojętą promocję regionu oraz aktywizację  gospodarczą i pomoc w działaniu małym i średnim przedsiębiorstwom, Gmina Międzyzdroje wspólnie z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. zawarła porozumienie     o współpracy.

Czytaj dalej »

Noc  Sów 2023.

Kolejna  edycja wydarzenia Nocy Sów 2023 zorganizowana przez Woliński Park Narodowy z siedzibą w Międzyzdrojach wraz z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z Grodna, zgromadziła podczas dwóch dni 24 i 25 lutego wielu ptasich pasjonatów, wśród których dużą grupę stanowili członkowie kamieńskiego UTW.

Czytaj dalej »

Rozstrzygnięcie I Gminnego Konkursu „Bezpieczne Ferie – moje Logo”  

Dnia 22 lutego bieżącego roku rozstrzygnięty został I Gminny Konkurs Plastyczny pod nazwą „Bezpieczne Ferie – Moje Logo” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  w Kamieniu Pomorskim. Skierowany on został do dzieci w wieku 6-12 lat uczestniczących na zajęcia zorganizowane podczas ferii zimowych w świetlicach środowiskowych na terenie gminy Dziwnów. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Koła Gospodyń […]

Czytaj dalej »

Z okazji Światowego Dnia Wody obchodzonego dnia 22 marca  Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie zaprasza na bezpłatne badania mikrobiologiczne wody przeznaczonej do spożycia!!!

Jeśli jesteś osobą prywatną przyjdź w dniu 22.03.2023r. w godzinach 09:00-11:00 do Oddziału Laboratoryjnego w Kamieniu Pomorskim (ul. Wolińska 7- niski budynek za Starostwem Powiatowym) i zapisz się na badanie (dotyczy pierwszych 10 osób).

Czytaj dalej »

Zapraszamy na spotkania z ekologią

Cykl eventów o tematyce ekologicznej planowany jest w kilkunastu miejscowościach Pomorza Zachodniego. Organizowane przez Urząd Marszałkowski plenerowe spotkania odbywać się będą od kwietnia do października br. W każdym z wydarzeń – wypełnionych warsztatami, pokazami, konkursami – może uczestniczyć nawet 150 osób.

Czytaj dalej »

Który projekt zrealizowany na obszarach wiejskich zwycięży?

Rusza wojewódzki etap konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest wyłonienie najciekawszego projektu zrealizowanego na Pomorzu Zachodnim i sfinansowanego ze środków funduszu sołeckiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca 2023 r.

Czytaj dalej »

Marek Jasiński – Pro Memoriam w Książnicy Pomorskiej

 Stowarzyszenie im. Profesora Marka Jasińskiego i Książnica Pomorska w Szczecinie zapraszają na koncert „Marek Jasiński – Pro Memoriam”, który jest organizowany z okazji 13. rocznicy śmierci wybitnego, polskiego kompozytora i pedagoga związanego z Pomorzem Zachodnim. Wydarzenie, wspierane przez Urząd Marszałkowski WZ, odbędzie się 10 marca br., o godz. 17, w sali im. Zbigniewa Herberta w […]

Czytaj dalej »
/

Lista Produktów Tradycyjnych

Szanowni Państwo, z chwilą wejścia w życie ustawy z dnia 17 grudnia 2004 roku o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2268 t.j.) mieszkańcy Polski otrzymali specjalny instrument do dokumentowania wytwarzanych przez siebie wyrobów żywnościowych. Tym instrumentem jest Lista Produktów Tradycyjnych […]

Czytaj dalej »

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Gminie Dziwnów

Informujmy, że od dnia 24 lutego 2023 roku, zostały oficjalnie oddane do użytku dwie stacje ładowania samochodów elektrycznych: DZIWNÓW – hala MOSIK Dziwnów (ul. Reymonta 10, 72-420 Dziwnów), parking od strony ulicy Sienkiewicza. MIĘDZYWODZIE – Marena Wellness&Spa (ul. Turystyczna 1, 72 – 415 Międzywodzie), parking przy obiekcie. Więcej informacji o całej sieci stacji ładowania NOXO można […]

Czytaj dalej »
/

Tworzymy rajską wyspę na Pomorzu Zachodnim!

Ubiegłoroczna strefa Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock Festival zrobiła furorę! O poranku odbywała się joga, a po południu lekcje salsy, zajęcia sportowe, warsztaty rękodzieła czy plenerowe laboratoria przygotowane przez zachodniopomorskie uczelnie. Było gościnnie i kolorowo. Jak będzie w tym roku? Zgłoś swój pomysł i zaprezentuj się przed Najpiękniejszą Publicznością Świata.

Czytaj dalej »
/

FERIE ZIMOWE W MIĘDZYZDROJSKIEJ BIBLIOTECE

Za nami ferie zimowe 2023. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała cykl zajęć pt. „Kreatywne pracownia plastyczna”, podczas których propagowaliśmy czytelnictwo, kreatywne spędzanie wolnego czasu poprzez zabawy edukacyjne, plastyczne i ruchowe.

Czytaj dalej »
/

Lodowisko Miejskie czynne do niedzieli 26 lutego 2023 roku

Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie informuje, że Lodowisko Miejskie, tzw. „Biały Orlik” (znajdujące się przy ulicy Dziwnej 14 w Dziwnowie), będzie czynne do końca ferii zimowych, tj. do niedzieli 26 lutego 2023 roku. Ostatnia szansa do skorzystania z lodowiska w Dziwnowie. Podczas okresu ferii z lodowiska korzystały dzieci z całej Polski. Dziwnów odwiedzały […]

Czytaj dalej »
/

Zgłoś firmę do programu mentorskiego i wyjdź poza schemat. Pomorze Zachodnie zaprasza do współpracy

Osiągnij sukces z Pomorzem Zachodnim! Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza firmy z regionu do udziału w drugiej edycji  programu mentorskiego. Tym razem to szansa na współpracę z uznanym twórcą strategii marketingowych i komunikacyjnych Piotrem Buckim.

Czytaj dalej »
/

Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne „Nie marnujemy żywności! – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski”  3 marca 2023 r.

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zapraszają do udziału w inicjatywie pt. Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne. „Nie marnujemy żywności! – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski”, które odbędzie się 3 marca 2023 r. o godz. 17.00 w „Wiklinie” w Wapnicy.

Czytaj dalej »
/

Noc Walentynkowa w międzyzdrojskiej bibliotece

17 stycznia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się Noc Walentynkowa. Był to czas pełen atrakcji dla naszych młodych czytelników. Pracownicy biblioteki przygotowali minispektakl pt. „Zakochany Kurczak”.

Czytaj dalej »
/

Harcerski Biwak Zimowy we Wrocławiu

Ferie zimowe to czas wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i młodzieży szkolnej. Są po to aby pełni energii odpoczywali, bawili się, realizowali swoje pasje i zainteresowania, na które podczas szkolnych zajęć często brakuje czasu.

Czytaj dalej »
/

Spotkania członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim na wspólnej zabawie i śpiewaniu popularnych piosenek.

W takim dniu jak w Walentynki nie można było nie wykorzystać okazji do kolejnego spotkania członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim na wspólnej zabawie i śpiewaniu popularnych piosenek. W sali dawnego MOS, członkowie zespołu wokalnego  Fantazja dużym nakładem własnej pracy, dla wszystkich chętnych słuchaczy przygotowali miłe spotkanie przy muzyce pod kierownictwem naszego Aleksandra.

Czytaj dalej »
To top