reklamuj-sie-2

Powiat i region

Otwarcie Placu Gwiazd – morze zieleni i przygody – tylko u NAS! Nowa przestrzeń do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i gości. Każdego dnia…nowe możliwości…

W najbliższy piątek 30-lipca 2021 r. o godz. 17.00 zostanie otwarta dla mieszkańców i gości nowa, zielona przestrzeń do zabawy i wypoczynku – Plac Gwiazd w Międzyzdrojach, teren przy Alei Gwiazd.

To ważny dzień dla Międzyzdrojów, kiedy w „sercu” międzyzdrojskiej promenady przy Alei Gwiazd oddajemy nową, zieloną przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i sportu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciaki nowe miejsce rekreacji i zabawy, gdzie będą mogły szlifować swoje umiejętności np. na ściankach wspinaczkowych, trampolinach lub pobawić się na placu zabaw a miłośnicy słońca i wypoczynku mogą skorzystać z nowoczesnych leżaków, czy pospacerować w nowej przestrzeni miejskiej. Już dziś zapraszam na otwarcie Placu Gwiazd i imprezę, startujemy 30 lipca o godz. 17.00. Mam nadzieje, że będziemy się wszyscy dobrze bawić- podkreśla Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów.Więcej »

Zapisy do XXIII edycji biegu “Cztery mile Jarka”

Przypominamy, że trwają zapisy do XXIII Międzynarodowego Biegu pod patronatem Burmistrza Dziwnowa „Cztery mile Jarka”, który odbędzie się w Dziwnowie 14 sierpnia 2021 roku. Tylko do końca lipca br. wpisowe wynosi 50pln. Od 1 sierpnia 2021 roku, kwota opłaty wpisowej wzrasta do 60pln. Zgłoszenia do udziału w biegu można dokonać poprzez stronę www (link): ZAPISY-CZTERY MILE JARKA 2021Więcej »

Zaproszenie na spotkanie dotyczące programu “Czyste Powietrze”

Burmistrz Dziwnowa zaprasza na spotkanie w ramach Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Dziwnowie w dniu 28 lipca 2021 roku (środa) o godz. 12.00 i dotyczyć będzie możliwości pozyskania dofinansowania z Programu „Czyste Powietrze”.

Więcej »

XIX Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Po rocznej przerwie (spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi wywołanymi wirusem SARS-CoV-2) do Gminy Dziwnów ponownie zawitają sportowe i muzyczne gwiazdy. Jakie ? Dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy, bo znamy już najważniejszych wykonawców, których koncerty będą wieńczyły każdy z trzech dni sierpniowego wydarzenia. Na tym oczywiście nie koniec, bowiem spodziewamy się również kolejnych, niezwykle utytułowanych sportowców, którzy będą do Państwa dyspozycji przez cały czas festiwalu. Więcej »

Kto liderem szczepień na Pomorzu Zachodnim? Nagrody Marszałka Województwa dla gmin z największym tempem szczepie

Epidemiolodzy apelują o zgłaszanie się do punktów szczepień. Wirusolodzy alarmują: jeśli proces nie przyspieszy i nie osiągniemy do 70% odporności populacyjnej, konsekwencje będą bardzo poważne. Na przełomie sierpnia i września do Polski może dotrzeć bowiem czwarta fala pandemii wywołana mutacją Delta. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz chcąc zachęcić mieszkańców regionu do szczepień, ogłasza konkurs dla lokalnych samorządów „Zachodniopomorski Lider Szczepień”. Na nagrody przeznacza 400 tys. zł. Więcej »

Rząd ścina unijne wsparcie dla obszarów poPGR w regionie

Najbardziej potrzebujący mieszkańcy bez szansy na specjalną unijną pomoc. Miliardy euro, które niedługo trafią do Polski i na Pomorze Zachodnie, nie dotrą jednak w odpowiedniej skali na obszary popegeerowskie w naszym regionie. To skutek rządowych cięć i podziału tak zwanej rezerwy na programy regionalne.Więcej »

Nowe możliwości przed NGO z Pomorza Zachodniego. Cenna pomoc dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe mogą starać się o dotację na wkład własny do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych, tj. spoza budżetu województwa zachodniopomorskiego. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel ponad 113 tys. zł. Oferty NGO’sów będą przyjmowane 17 sierpnia 2021 r. Więcej »

Zapraszamy miłośników Harrego Pottera i dobrej zabawy, do udziału w Pikniku Rodzinnym

Zapraszamy miłośników Harrego Pottera i dobrej zabawy, do udziału w Pikniku Rodzinnym w formie GRY MIEJSKIEJ o tematyce magicznej.

WIOSKI EKOLUDKÓW – WRZOSOWO 22.07

Kolejne na liście odwiedzin Ekoludków znalazło się Wrzosowo.

Było na tyle dużo uczestników, że… wioska zamieniła się w MINI PIKNIK ! Co było dla nas ogromnym i miłym zaskoczeniem !

W programie znalazł się czas na krótką część edukacyjną oraz część artystyczną, manualną i rozrywkową.Więcej »

Zapraszamy na spotkanie z aktorem Filipem Kosiorem.

29 lipca zapraszamy na czwartkowe Spotkanie z audioteką o godzinie 18:00. Miejsce: Scena Plenerowa na Alei Gwiazd.Więcej »