Zwycięstwo i remis wywindowały tenisistki „Chrobrego” na fotel lidera I ligi!

Po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie i remisie u siebie, tenisistki „Chrobrego” Międzyzdroje powróciły na fotel lidera I ligi. Po ośmiu grach mają 12 punktów i raczej nie za ciekawy stosunek małych punktów wynoszący 43:37. Nasza drużyna wyprzedza o jeden punkt „Metal – Technik” z Łomży oraz o trzy oczka, „Agro – Sieć” Chełmno, który ma jednak rozegrane o jedno spotkanie mniej.

W sobotę 17 listopada nasze tenisistki zagrały na wyjeździe przeciwko „Metal – Technik” Łomża, zwyciężając po ciężkim boju 6:4. Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Marta Lis -2,5, Joanna Kiedrowska – 1,5 oraz po jednym: Wioleta Witkowska – Krawczyk i Maja Garbino.

Dodajmy, iż w zespole z Łomży zagrała Anna M. Zielińska, która jeszcze nie tak dawno reprezentowała międzyzdrojski klub. Ugrała przeciwko naszym paniom dwa punkty.

Z kolei następnego dnia, czyli w niedzielę 17.11., tenisistki „Chrobrego” zagrały u siebie z obecnie zajmującym czwarte miejsce zespołem „Optima Polska DOJLIDY” Białystok, remisując po zaciekłym i zaciętym boju 5:5. Oba zespoły zdobywały punkty dosłownie naprzemiennie. I tak: zaczęło się od porażki Joanny Kiedrowskiej. Po czym punkt zdobyła Maja Garbino, która niestety przegrała następne spotkanie.

W czwartej partii zrehabilitowała się J. Kiedrowska, która pokonała 3:2 Julię Jackowską. Dodajmy, że nasza tenisistka przegrywał już 0:2, ale potem nastąpiła pełna koncentracja, determinacja i przyszło zdobycie trzech kolejnych po sobie punktów. Tym samym jej zasłużona wygrana stała się faktem.

Przy stanie 5:4 dla „Chrobrego” przy stole stanęły W. Witkowska – Krawczyk i M. Garbino. Niestety, choć rozgrywały całkiem dobry mecz to jednak nie sprostały rywalkom, ale początek spotkania był całkiem udany, bowiem nasze prowadziły. Niestety, ostatecznie przegrały swoje starcie 1:3 i skończyło się na remisie w tym dobrym spotkaniu. Dodajmy, sprawiedliwym remisie.

Kolejny mecz nasze panie zagrają w dalekim Chełmnie, gdzie 2 grudnia (niedziela) zagrają z „Agro – Siecią”, obecnie trzecim zespołem I ligi.

To kolejny trudny rywal i na pewno będzie to nie łatwe spotkanie. Jednak, wierząc słowom trenera, nasze panie z każdym meczem grają coraz lepiej i ich forma zwyżkuje. Dlatego wierzymy, iż sympatyczne tenisistki z międzyzdrojskiego teamu, zagrają dobry mecz i wierzymy, że ugrają kolejne punkty. Jest to ostatni mecz w tym roku jaki ma do rozegrania „Chrobry” Międzyzdroje, stąd liczymy, że tenisistki pod wodzą sympatycznej Wiolety Witkowskiej – Krawczyk zrobią wszystko, by zwyciężyć i mamy nadzieję, że dadzą sobie radę z trudnym przeciwnikiem. Dodajmy, iż ewentualna wygrana w dużym stopniu dopomóc może w ewentualnym awansie do upragnionej ekstraklasy w której jak pamiętamy, „Chrobry”, choć tylko przez jedne sezon, dzielnie walczył. Ale wtedy było to przetarcie, pewnego rodzaju przygoda i nie ukrywajmy, za trudne wyzwanie.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *