„ Zimowa kąpiel w Bałtyku” w Międzyzdrojach

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking zorganizowało wydarzenie pn. „Zimowa kąpiel w Bałtyku” w Międzyzdrojach – czyli aktywny koniec roku 2018.

Do udziału zgłosiło się kilkadziesiąt osób z całej Polski. Był klub Morświny ze Świnoujścia, Kurka Wodna z Międzyzdrojów. W imprezie uczestniczyły także  osoby z odległych miejscowości naszego kraju, tj. z Lubina na Dolnym Śląsku. Okazało się, że kilka osób przybyło na wydarzenie i kąpiel zimą pierwszy raz.
Jak zwykle Paulina Ruta z PSNW prowadziła rozgrzewkę, potem była wspólna kąpiel w Bałtyku. Następnie wyjście z wody i szybkie przebranie w suche rzeczy, potem wszyscy otrzymali zaproszenie na gorącą herbatę od Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.
Spotkanie przeprowadziła Paulina Ruta, dziękując za tak liczne przybycie wszystkim uczestnikom. Nastąpiło podsumowanie i wręczenie wyróżnień oraz drobnych upominków od PSNW.
Udział w zdarzeniu był otwarty i bezpłatny.
PSNW od kilku lat angażuje się w wydarzenia związane z morsowaniem. W 2018 r. odbyła się  pierwsza edycja wydarzenia pn. “Postaw suty w lutym” w Górach Bystrzyckich. Druga edycja jest przed nimi 16 lutego 2019 r. (zob: http://www.postawsuty.pl/).
PNSW pojawia się w różnych zakątkach Polski, by oprócz prawidłowej techniki nordic walking zachęcać ludzi do hartowania zimnem, dla zdrowia.
zdj. Organizator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *