Wystawa Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje”

Zapraszamy na wystawę prac uczestników zajęć w Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje” w holu Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Swoimi pracami uczestnicy udowadniają, że nie trzeba mieć zdolności artystycznych.

Wystarczy pasja i chęć tworzenia, niezależnie od wieku, aby powstały różne ozdoby. Podczas zajęć uczestnicy uczą się różnych technik m.in.: quillingu, decoupage, filcowania na sucho, papierowej wikliny, karczocha, kanzashi, kusudama, malowania na szkle, szycia, sutaszu, itd. Instruktorki, Anna Piecyk i Monika Jakubowska, uczą również, jak wykorzystać na pierwszy rzut oka niepotrzebne rzeczy i wykonać z nich oryginalne oraz przydatne ozdoby. Z plastikowych butelek powstawały kwiaty i motyle do gumek oraz opasek, a ze skarpet i pończoch można było wyczarować przepiękne maskotki dla dzieci.

Uczestnicy warsztatów co roku włączają się w akcje na Dzień Dziecka, na które uszyli maskotki dla dzieci z Międzyzdrojów, a także personalizowane poduszki dla dzieci z Domu Dziecka w Lubinie. 10 stycznia 2016 r. podczas 24 finału WOŚP można było wylicytować dywanik z wełnianych pomponów w kształcie serca oraz nabyć różne prace na naszym stoisku wspomagając akcję.

Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Międzynarodowemu Domowi Kultury w Międzyzdrojach za sfinansowanie materiałów na zajęcia. Podziękowania należą się również samym uczestnikom.
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.15 w Międzynarodowym Domu Kultury w sali nr 51. Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych i młodzież od 12. roku życia. (liczba miejsc ograniczona).

MDK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *