To Tu,To Tam – południowo-wschodnia Azja okiem geografa i fotografa

23 marca w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie poświęcone Azji Południowo-Wschodniej, które prowadził dr Piotr Medyna. Jest to pierwsze takie spotkanie zorganizowane wraz ze Stacją Morską Uniwersytetu Szczecińskiego.

Piotr Medyna urodził się w Wałczu w 1973 roku. Od dziecka cechowała go niezdrowa ciekawość świata. Absolwent geografii morza Uniwersytetu Szczecińskiego, obecnie zawodowo jest wykładowcą Akademii Morskiej w Szczecinie, gdzie uczy m.in. meteorologii, oceanografii, geografii, czy podstaw nauk o Ziemi. Oprócz geografii i podróży, zajmuje go fotografia, w tym niektóre dawne techniki analogowe. W swoim przemierzaniu świata był już na Spitsbergenie, Bałkanach, Azji Południowo-Wschodniej i wielu mniej lub bardziej dziwnych miejscach.

Na spotkaniu opowiadał, że szczególnie pokochał Azję, gdzie odwiedził Indonezyjską Jawę, Malezję na jej półwyspie i na Borneo, Singapur oraz Tajlandię. Zazwyczaj podróżuje wraz z żoną Małgorzatą i synem Arturem, wprawionym do przemierzania świata praktycznie od chwili narodzin. Zawsze improwizuje, zawsze trafia gdzie indziej, niż zamierza dlatego jego podróże są tak bardzo ciekawe i ekscytujące. Wyprawy organizuje sam bez udziału biur podróży. Na spotkaniu pokazał film z wyprawy oraz dużą ilość zdjęć. Na koniec spotkania dr Piotr Medyna powiedział, że planuje wyprawę do Wietnamu i Hong Kongu.

Zapraszamy na kolejne spotkania z ciekawymi ludźmi.

MDK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *