Tenis stołowy – Międzyzdrojski UKS „Chrobry” na razie bez rewelacji po pięciu meczach w I lidze…

Z początkiem września rozpoczęły się rozgrywki I ligi kobiet w tenisie stołowym, gdzie mamy swego reprezentanta, UKS „Chrobry” Międzyzdroje, którego zawodniczki dzielnie walczyły w poprzednim sezonie, lecz nie udała im się sztuka ponownego awansu do ekstraklasy. Zajęły wtedy czwartą lokatę.

Obecnie po pięciu spotkaniach trwającego sezonu nasze panie plasują się w stawce dziewięciu zespołów, na miejscu szóstym, mając w swym dorobku pięć punktów i bilans 25:25.

Do liderującego zespołu z Luzina nasz zespół traci obecnie sporo, bo pięć punktów, a do wicelidera, KS Galaxy Białystok, trzy oczka.

Awans do ekstraklasy uzyskają dwie drużyny, a dwie spadną o klasę niżej.

7 września, na inaugurację, grając u siebie nasze tenisistki wyraźnie uległy (2:8) zespołowi MAR – BRUK ZRB GOSRiT Luzino.

W tym spotkaniu punkt zdobyła Wioleta Witkowska –  Krawczyk oraz debel, Ewa Kołodziej i Alicja Łebek.

Na uwagę zasługuje fakt, że w zespole rywalek „Chrobrego” występowała Maja Garbino, która z powodzeniem reprezentowała zespół międzyzdrojski w poprzednim sezonie, kończąc go 27 wygranymi i 9 porażkami.

Maja zdobyła w meczu ze swoimi byłymi koleżankami z zespołu 2,5 punktu. Nie dała szans Joasi Kiedrowskiej oraz Alicji Łebek, a także grając w deblu pokonała duet Alicja Łebek – Ewa Kołodziej.

Potem przyszła wyjazdowa efektowna wygrana 8:2, z drugim zespołem LKTS „LUVENA” i cenny remis u siebie 5:5 z gdańskim MRKS – em.

W kolejnym spotkaniu rozegranym w Nadarzynie z tamtejszym GLKS II nasze panie wygrały 7:3.

W minioną sobotę (9.11.) nasze panie podejmowały mocną ekipę KS Galaxy Białystok. I niestety nie sprostały rywalkom, przegrywając 7:3.

W tym spotkaniu punkty dla naszej ekipy zdobyły: Alicja Łebek, Ewa Kołodziej oraz debel złożony z wymienionych tenisistek.

Trzecia z naszych pań, występujących przy stole tenisowym, doświadczona W. Witkowska –Krawczyk tym razem przegrała obie swoje partie.

Dotąd oprócz wyżej wymienionych, występowała również Joanna Kiedrowska.

W najbliższą sobotę (16.11.) „Chrobry” zagra w Luboniu z pierwszym zespołem „Luveny”, który plasuje się na 8 miejscu, a ostatniego dnia listopada podejmować będzie ekipę LUKS – AGRO SIEĆ Chełmno, która zajmuje miejsce trzecie. I ma trzy punkty więcej od „Chrobrego”.

W ostatnim meczu tego roku, 14 grudnia, nasze panie zagrają przeciwko „Dwójce” w Rawie Mazowieckiej. Rywalki są obecnie na miejscu piątym, z tą samą liczbą pięciu punktów co nasz zespół.

Jak mówi i podkreśla wieloletni prezes „Chrobrego”, Waldemar Witkowski – „… staramy się wprowadzać do zespołu co najmniej jedną młodą zawodniczkę, by mogła się ogrywać i nabierać potrzebnego na przyszłość doświadczenia. Nie od dziś nasz klub inwestuje w młodzież, bo doskonale wiemy, że to nasza przyszłość. I jestem przekonany podobnie jak inni, że owoce tej pracy na pewno przyjdą za jakiś czas.”

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *