Szlachetna paczka w Międzyzdrojach

Grudniowy, adwentowy czas w naszym mieście obfitował w różne akcje społeczne i charytatywne. Ludzie dobrej woli i wolontariusze zaangażowali się min. w: Szlachetną Paczkę, Paczuszka dla Maluszka, Paczka dla Rodaka na Wschodzie, Tytka – torba pomocy czy Jałmużniczy Kosz Adwentowy.

W tym roku Szlachetna Paczka zagościła po raz pierwszy w naszym mieście. Grupa chętnych wolontariuszy zgłosiła się już we wrześniu. Przeszli oni specjalne szkolenie wprowadzające do „mądrej pomocy”. Następnie wolontariusze udali się na przeprowadzenie wywiadów do rodzin. Jak na pierwszy raz udało nam się znaleźć 12 rodzin z naszego miasta i gminy, które zakwalifikowały się do pomocy. Finał Szlachetnej Paczki jak mogliśmy zobaczyć w TVP miał miejsce 10 grudnia br. Udało nam się w tych dniach rozwieść paczki do rodzin. Nasza radość jako wolontariuszy była równie wielka jak obdarowanych.

 

Słowa podziękowania kierujemy do darczyńców, których szczodre i wrażliwe serce mocno nas wszystkich zaskoczyło. Z Jałmużniczego Kosza Adwentowego udało nam się przygotować 65 paczek. Paczuszki z kosmetykami dla najmłodszych powędrowały do 20 maluszków. Strażacy z OSP Międzyzdroje wysłali swoje zebrane paczki dla rodaków na kresach wschodnich.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom za włożony czas i poświęcenie: Paniom z Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas Parafii rk. pw. św. Piotra Apostoła, młodzieży i nauczycielom z Szkoły Podstawowej nr 1 i Strażakom z OSP w Międzyzdrojach, ludziom dobrej woli.

Ks.Tomasz T.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *