Samorządowe potyczki zakończone sukcesem

Dnia 26.03.2018 roku w siedzibie sejmiku województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie odbył się finał VI edycji konkursu ,,Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie’’.

Do finałowej rywalizacji przystąpiło 26 gimnazjalistów z woj. Zachodniopomorskiego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 350 uczniów z 41 szkół województwa. Miło było nam dowiedzieć się, że po etapie szkolnym i rejonowym, do finału konkursu  dostały się 3 wspaniałe  uczennice  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach z klas III gimnazjum: Adrianna Dymitruk, Julia  Konarzewska i Wiktoria Małkińska  wraz z opiekunem Aliną  Poskart .

Nasze utalentowane finalistki  podczas III etapu  konkursu  odpowiadały  na 3 pytania z zakresu wiedzy o samorządzie lokalnym i regionie. Musiały wykazać się wiadomościami o atrakcjach kulturalnych, historycznych, przyrodniczych i kulinarnych woj .zachodniopomorskiego. Oprócz  pytań uczestnicy finału musieli przygotować 5-minutową prezentację multimedialną pt.:,, Pierwsza rzecz ,którą bym zmienił jako Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego’’. Każda z uczennic zaprezentowała  ciekawą, niepowtarzalną prezentację.

Walka w finale była tak zaciekła ,że o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Na  uczestników samorządowych zmagań czekały atrakcyjne nagrody. Pierwszych 10 laureatów  wraz z opiekunami wyjedzie na wycieczkę do Brukseli, by  poznać pracę  instytucji  UE.  Trzem najlepszym uczniom wręczono nagrody finansowe, wyróżniono też nauczycieli. Nasze samorządowe zawody zakończyły się sukcesem!!! III miejsce zajęła Julia Konarzewska, V miejsce – Wiktoria Małkińska, uczennice uzyskały również tytuł laureata.

Wielkie gratulacje dla całej niezwykłej trójki finalistek za pracowitość, kreatywność, pasję, zaangażowanie w zdobywanie wiedzy o regionie i samorządzie terytorialnym.

Alina Poskart

Nauczyciel                                                                                                                        

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *