Ruszył projekt “Plaże dostępne dla wszystkich”.

Wszystkich chętnych do wspólnego marszu wzdłuż naszej linii brzegowej Bałtyku informujemy, że jutro 02.07.2016 o godzinie 12.00 można dołączyć do Nikko Biernackiej i udać się choćby krótkim etapem do Dziwnówka lub aż do końca :).

W tej chwili Dziewczyny wyruszają z Międzyzdrojów  do Międzywodzia i jutro dalej na wschód.

Sylwia Nikko Biernacka – Fotografka, trenerka, liderka społeczna, inspiratorka. Założycielka  Fundacji Machina Fotografika. Pracuje na rzecz wzmacniania zmian społecznych, po to aby kobiety i mężczyźni na równych prawach  uczestniczyli w różnych  sferach życia.  Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i fotografii w Instytucie Twórczej  Fotografii w Czechach (Uniwersytet Śląski w Opavie). Ukończyła Szkołę  Trenerów Stowarzyszenia Trenerów  Organizacji Pozarządowych STOP oraz Program Liderzy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Stypendystka Ministry Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 r., uczestniczka programu International Visitor Leadership Program organizowanego przez  Departament Stanu  Rządu  USA. Pomysłodawczyni projektu „440 km po zmianę”, pieszego przejścia brzegiem Bałtyku wzmacniające- go obecność kobiet z niepełnosprawnością ruchu w przestrzeni publicznej oraz działającego na rzecz modernizacji polskich plaż tak aby były dostępne dla wszystkich zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Kocha  Bałtyk.

Olga Glińska – Architektka, doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 2013 r. właścicielka i główny architekt w pracowni projektowej Ambience Architektura.

Interesuje się Projektowaniem Uniwersalnym i placami zabaw. Fanka miasta i morza. Żegluje, chociaż nie umie pływać. W wolnych chwilach polituruje stare kredensy.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

a o co w tym wszystkim chodzi?

Otóż – proszę zajrzeć na strony:

Dostępne plaże

Nasza Biblioteka jest Ambasadorem tego projektu. Przypominamy, że w kwietniu w naszej bibliotece Nikko Biernacka i Olga Glińska przeprowadziły pod w/w tytułem cykl szkoleń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *