Rodzinne warsztaty kulinarne „Nie marnujemy żywności” – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski” w Wapnicy

3 marca 2023 w „Wiklinie” w Wapnicy odbyły się drugie rodzinne warsztaty kulinarne „Nie marnujemy żywności! – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski” w ramach projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne”. Na integracyjne zajęcia kulinarno-degustacyjne zaprosili: Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, międzyzdrojscy bibliotekarze, społeczność ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy oraz wolontariusze zaangażowani w organizację cyklu warsztatów.

Celem projektu jest m.in. wsparcie i promowanie inicjatyw mieszkańców oraz wzmacnianie integracji lokalnej z gośćmi z Ukrainy. Podczas warsztatów pokazaliśmy, że wspólne przygotowywanie posiłków pomaga w budowaniu dobrych relacji międzyludzkich, zacieśnia więzi i ułatwia wpajanie najmłodszym odpowiednich nawyków żywieniowych. Wspólne mycie warzyw i owoców, krojenie, podsmażanie, przygotowywanie dipów było doskonałą okazją do wymiany przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na niemarnowanie żywności. Jednak najważniejsze były śmiechy i niekończące się rozmowy uczestników przy stole. Organizatorzy warsztatów zaproponowali, by razem przygotować wrapy, sałatki warzywne, owocowe oraz koktajle. Wspólne przyrządzanie przekąsek, degustacja, biesiadowanie zamieniło się w kreatywną lekcję kulinarną. Powstało m.in. „sushi” warzywno-owocowe z placów tortilli oraz zdrowe koktajle truskawkowo-koperkowe.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne”, tym razem będą to zajęcia pt. „Pierniczkowe pisanki polsko-ukraińskie”, które odbędą się w piątek 24 marca 2023 o godz. 17:00 w Wiklinie w Wapnicy oraz w piątek 31 marca 2023 o godz. 17:00 w międzyzdrojskiej bibliotece. Projekt realizowany jest w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

 

 

To top