Projekt WSPOMINAMY RAZEM – podsumowanie

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie “Rodzina” od wielu lat wspiera inicjatywy mieszkańców gminy. W tym przypadku wszystko zaczęło się kilka lat temu w Wiklinie w Wapnicy. Pokaz zdjęć “sprzed lat” miał być wtedy krótkim przerywnikiem a skończyło się na napisaniu książki. I to właśnie na promocję książki pt. “Wspominamy razem” zapraszamy Państwa. Każdy z uczestników spotkania otrzyma bezpłatnie egzemplarz książki.
Uroczyste podsumowanie Projektu WSPOMINAMY RAZEM już 30 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17:00 w “Wiklinie” w Wapnicy.

Nasze, mieszkańców, drogi do sołectw były różne. Ktoś wyzwalał te ziemie i za zasługi dostał przydział na dom, czasem również przydział na rower czy traktor. Kogoś rodzice wysłali, by oddzielić od „złego towarzystwa” i przyuczyć do rybaczenia. Szukaliśmy pracy, poznaliśmy w sołectwie miłości swego życia, czy „tylko” byliśmy na pikniku, a po miesiącu-dwóch mąż kupił tu dom. Życie jest i było tu wesołe.
Projekt Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia “Rodzina” otrzymał dofinansowanie w ramach programu grantowego „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski. „Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski i wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.
W imieniu organizatorów
Iwona i Mariusz Samołyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *