Projekt „Przyroda Wapnicy” z nominacją…

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” podejmuje różnorodne inicjatywy i realizuje liczne projekty na rzecz społeczności lokalnej. W 2017 r. jako jedyne stowarzyszenie z gminy Międzyzdroje złożyło wnioski i wzięło udział w Programie Społecznik, który jest systemem wspierania inicjatyw oddolnych – projekt dofinansowany był ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.W Programie Społecznik zgłoszono 1160 wniosków o dofinansowanie, 512 inicjatyw otrzymało dotacje, w tym 4 zgłoszone przez Stowarzyszenie „Rodzin”. Z budżetu województwa przeznaczono na program 1,5 mln zł, każdy z projektów mógł otrzymać maksymalnie 3000 zł. Spośród złożonych wniosków, projekt „Przyroda Wapnicy” został doceniony i nagrodzony nominacją do tytułu „Najlepszy Społecznik Pomorza Zachodniego”.

Trzeba mieć dobre pomysły, zaangażowanych i chętnych do pracy działaczy, dobrze opracowany wniosek i można pozyskać środki zewnętrzne, nie tylko z budżetu gminy na realizację inicjatyw lokalnych.

Gratulujemy Zarządowi Stowarzyszenia uzyskania nominacji oraz pozyskania środków finansowych w łącznej kwocie 12 000,00 zł na realizację inicjatyw lokalnych w gminie Międzyzdroje.

 

Jadwiga Bober
Urząd Miejski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *