Poszukiwania zwiastunów wiosny w Wolińskim Parku Narodowym

21 marca 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy wraz z pracownikami działu edukacji z Wolińskiego Parku Narodowego uczestniczyli w poszukiwaniach zwiastunów wiosny.

Najpierw odwiedziliśmy przedszkolaki i zerówkę, przedstawiliśmy ptaki i kwiaty zwiastujące nadejście wiosny. Dzieci otrzymały karty pracy, malowanki oraz nasionka kwiatków do zasiania w domowych ogródkach. Następnie wraz z uczniami klas I-VI wybraliśmy się na wyprawę dookoła Jeziora Turkusowego w celu poszukiwań zwiastunów wiosny. Po drodze rozwiązywaliśmy zagadki związane z pierwszymi oznakami wiosny. Na szczycie Góry Piaskowej rozstawiliśmy lunetę i obserwowaliśmy ptaki. Po powrocie na teren szkoły przygotowaliśmy wspólnie marzannę, której uczniowie nadali imię „Baśka”  z naturalnych materiałów (słomy, siana, drewna, mchu), pożegnaliśmy ją wierszem „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno” a następnie spaliliśmy w ognisku aby wiosna mogła zagościć u nas na dobre.

22 marca 2016 r. pracownicy działu edukacji Wolińskiego Parku Narodowego odwiedzili uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Celem wizyty była prelekcja o zwiastunach wiosny. Dzieci otrzymały karty pracy oraz malowanki przestawiające ptaki oraz kwiaty związane z wiosną.

Następnie wyruszyliśmy na spacer do Zagrody Pokazowej Żubrów. Uzbrojeni w lornetki i lupy obserwowaliśmy otoczenie w celu poszukiwań zwiastunów wiosny oraz rozwiązywaliśmy zagadki związane z wiosną. Odwiedziliśmy zwierzęta mieszkające w Zagrodzie Żubrów, dowiedzieliśmy się co jeleń nosi na głowie oraz jak się nazywa sierść dzika.

WPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *