Polsko – Niemieckie spotkanie harcerzy i skautów w Międzyzdrojach

W dniach 12-14 lipca 2019 r. w Międzyzdrojach gościli niemieccy skauci z Mulde – Fuhne w Saksonii (Gemeinschaft der Pfadfinder an Mulde und Fuhne).

Skauci z Niemiec przez dwa tygodnie przemierzali polskie wybrzeże. Będąc na obozie wędrownym zatrzymywali się m.in. w Gdańsku i w Kołobrzegu, a Międzyzdroje wybrali jako ostatni punkt swojej podróży.

W sobotę rano międzyzdrojscy harcerze zaopiekowali się skautami i oprowadzili ich po atrakcjach turystycznych Międzyzdrojów. Popołudniu odbyła się polsko – niemiecka integracja, bawili się razem, śpiewali i jedli przy ognisku. Wymieniali się wiedzą skautowo – harcerską.

Spędzali czas wygłupiając się i bawiąc na plaży. Na buziach wszystkich nie znikał uśmiech. Było widać jedność i braterstwo, jakby po polskiej i niemieckiej stronie w ogóle nie istniały granice obu państw. Pod wieczór na pożegnanie wszyscy wymienili się chustami i innymi emblematami skautowo – harcerskimi. Harcerze z Międzyzdrojów otrzymali od skautów niemieckich zaproszenie do Saksonii.
Dali słowo, że  odwiedzą skautów w przyszły roku.

Czuwaj!  Sei Bereit!
phm. Tomasz Rychłowski
Komendant X Szczepu  „Gniazdo” ZHP

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *