Podsumowanie IV edycji akcji ,,Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

We wtorek 12.12.2017 zakończyła się zbiórka darów dla naszych Rodaków na Kresach.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w tegorocznej akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” łącznie udało się nazbierać około 25 ton żywności, artykułów chemicznych, zabawek, artykułów szkolnych, oraz ponad 90 000 zł. Łącznie przygotowanych zostało około 2 tysięcy paczek. Część środków finansowych, jak podają organizatorzy akcji, przeznaczona zostanie na przygotowanie paczek na Wielkanoc oraz zorganizowanie kolejnej już edycji Kresowych Wakacji.Organizatorzy wraz z darami dotarli już do pierwszych Rodaków. Dary przekazane od Państwa trafią do Polaków mieszkających miedzy innymi w miejscowości Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Koleśniki, Jaszuny, Janczuny, Balańdziszki, Niemenczyn.

Druhowie z OSP Międzyzdroje w imieniu naszych Rodaków mieszkających na Litwie, pragną podziękować wszystkim, oraz każdemu z osobna za okazane serce i pomoc. Wyjątkowo pragniemy podziękować Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną – Koło w Kamieniu Pomorskim oraz dzieciom z Niepublicznego Przedszkola integracyjnego i wychowankom ośrodka rehabilitacyjno – edukacyjno- wychowawczego w Kamieniu Pomorskim​ za zorganizowanie zbiórki darów na terenie placówki. Wszyscy jesteście wspaniali.

W tegorocznej edycji akcji na naszym terenie udało nam się uzbierać łącznie prawie 350 kg darów. Dziękujemy Państwu bardzo za okazane serce.

Korzystając z okazji pragniemy Państwu życzyć zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku – Druhowie oraz Druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej Międzyzdroje.

Dodatkowe informacje na temat akcji „Paczka Dla Rodaka i Bohatera na Kresach”uzyskacie Państwo na stronach:
http://www.polskiewartosci.pl
http://www.rodakomnakresach.pl

Koordynator akcji Wodnicka Anna (OSP Międzyzdroje)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *