Pierwsze karty dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

Rodziny z przynajmniej dwojgiem dzieci oraz osoby starsze odbiorą w środę, 9 marca 2016 r. pierwsze Zachodniopomorskie Karty Rodziny i Zachodniopomorskie Karty Seniora. Uroczystość odbędzie się w Międzyzdrojach, ponieważ z tej gminy napłynęło do tej pory najwięcej zgłoszeń do programu. W spotkaniu uczestniczyć będzie członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Zachodniopomorskie karty są częścią programu „Region dla Rodziny”, którego celem jest wspieranie rodzin i seniorów z naszego województwa. Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek rodzinom z przynajmniej dwojgiem dzieci oraz seniorom powyżej 60 roku życia. O wydanie dokumentu można w tej chwili starać się w 30 zachodniopomorskich gminach. To m.in. Międzyzdroje, Kołobrzeg, Szczecinek, Drawsko Pomorskie, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia.

Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek oferowanych przez lokalnych partnerów – instytucje kultury, edukacyjne, restauracje, przedsiębiorców. Do tej pory do programu kart przystąpiło 18 partnerów, w tym marszałkowskie instytucje kultury – Opera na Zamku, Muzeum Narodowe w Szczecinie czy Teatr Polski. Lista partnerów cały czas poszerza się, a do programu dołączają kolejni przedsiębiorcy oraz instytucje z Pomorza Zachodniego i kraju.

– Zależy nam na budowaniu wielopłaszczyznowych przedsięwzięć, w których realizację zaangażowane są gminy i powiaty, przedsiębiorcy z regionu, organizacje pozarządowe. Jest to niełatwy proces, wymagający czasu, wsparcia wielu partnerów z regionu oraz współdziałania na szczeblu lokalnym. Jesteśmy na początku drogi, przed nami jeszcze wiele pracy, ale podjęte do tej pory działania prognozują, że program kart będzie rozwijał się i cieszył się zainteresowaniem zachodniopomorskich rodzin i seniorów – uważa marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Do tej pory wnioski o wydanie zachodniopomorskich kart złożyło ponad 400 osób.

Pierwsze Zachodniopomorskie Karty Rodziny oraz Zachodniopomorskie Karty Seniora zostaną wręczone w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach (sala konferencja) w środę, 9 marca 2016 r. o godzinie 14. W spotkaniu, oprócz uczestników programu, wezmą udział członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz.

Karty przyznaje się na podstawie wniosku złożonego w urzędzie gminy lub miasta, które przystąpiły do programu zachodniopomorskich kart. Lista gmin oraz wszystkie informacje o programie kart dostępne są na stronie internetowej: www.rodzina.wzp.pl.
Wręczenie Zachodniopomorskich Kart Rodziny i Zachodniopomorskich Kart Seniora
9 marca 2016 r., środa, godzina 14:00
Urząd Miejski w Międzyzdrojach
ul. Książąt Pomorskich 5, Międzyzdroje
www.rodzina.wzp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *