10-12-2018 » Inne, Międzyzdroje

Olga Buława pochodząca ze Świnoujścia została Miss Polski 2018!

Skończyła prawo, jest od blisko pięciu lat stewardessą krajowych linii lotniczych, bo jak mówi, kocha podróże. Pochodzi ze Świnoujścia. Mowa o nowej Miss Polski 2018, którą jest od wczoraj (niedziela 9.12.2018 r.) piękna 27 – letnia Olga Buława! Wcześniej była drugą wicemiss Ziemi Zachodniopomorskiej.

We wczorajszym finale piękna organizowanym w tym roku w Krynicy Zdroju przez Polsat, startowało 28 piękności ze wszystkich województw. Była też najstarszą z kandydatek. Reprezentowała nasze województwo. Przed finałem była typowana w gronie faworytek i okazało się, że wczorajszy niedzielny wieczór był dla niej szczęśliwy, bo i tytuł wywalczyła wręcz bezkonkurencyjnie.

Dodajmy, iż pierwszą wicemiss została Karina Szczepanek – Siemiatycze, drugą wicemiss została Joanna Babynko z Białegostoku, zaś III wicemiss krakowianka, Kinga Wawrzyniak.

Ponadto Joannie Babynko przyznano tytuł Miss Polski Widzów Polsatu oraz Miss Polski Wirtualnej Polski. Z kolei Miss Internetu ogłoszono Luizę Szczerbowską z Grojca nieopodal Oświęcimia. Była też w finale TOP 10 tego konkursu piękności.

Nasza nowo upieczona Miss Polonia powiedziała m.in. „Do udziału w konkursie namówiła mnie koleżanka. Pomyślałam, warto spróbować, zwłaszcza, że dla mnie to ostatni moment. W przyszłym roku przekroczyłabym dopuszczalny wiek.”

Udział w tym konkursie był formą zabawy. Może sprawdzenia siebie samej. Dzięki takiemu konkursowi jak ten, możemy się poczuć bardziej kobieco, wydobyć swój potencjał i nabrać pewności.” – powiedziała Olga, która przyznała także, że jej oczekiwania były dużo mniejsze, niż zdobycie korony najpiękniejszej.

Podczas konkursu, podczas jego finałowej gali Olga nie kryła łez, łez wzruszenia i była niesamowicie zaskoczona werdyktem.

Brawo nasza Olgo i ogromne gratulacje. Jakby nie patrzeć, zachodniopomorskie pięknościami stoi. I to nie od teraz! Bowiem warto przypomnieć choćby to, że kilka lat temu, pochodząca z Wolina Marzena Cieślik, zdobyła Miss Polonia 2006.

Z kolei rok 2001 był bardzo, ale to bardzo szczęśliwy dla naszych piękności, bowiem w finale Miss Polonia 2001 na pięć laureatek, trzy pochodziły z naszego województwa.

Wówczas Miss Polonia 2001 została 22 – letnia Joanna Drozdowska, drugą wicemiss – Monika Laskowska, a Miss Elegancji została Agnieszka Pawlak.

A do tego dodajmy, iż wtenczas 23 – letnia Małgorzata Rożniecka, która wspierała nasze panie w tym prestiżowym konkursie, została wybrana Miss International 2001, a konkurs odbywała się w dalekiej i egzotycznej dla nas Europejczyków, Japonii.

Małgorzata była też pierwszą wice Miss Polonia 2000 oraz Miss Modelek Świata z 2000 roku.

Jeszcze pokuśmy się w głąb historii. I okazuje się, że nasze Pomorzanki, oczywiście Zachodniopomorzanki, jeszcze wcześniej otrzymywały istotne wyróżnienia w konkursach piękności. A wymieńmy choćby…

… w 2001 roku drugą wicemiss Polski została Monika Laskowska z Darłowa, a Celina Ludwiczak z Kołobrzegu, została czwartą wicemiss Polski 2001.

Z kolei w 1983 roku Miss Polonia została Lidia Wasiak ze Szczecina, w roku 1987 Monika Nowosadko z Kołobrzegu, a rok później tytuł ten otrzymała szczecinianka, Joanna Gapińska.

Było jeszcze sporo wyróżnień, ale na tę chwilę skupmy się na ostatnim tytule piękności dla naszej Olgi, której co tu ukrywać, ów tytuł absolutnie się jej należał.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *