Nowy przewodnik turystyczny Gminy Międzyzdroje

„Rodzinne trasy spacerowe” to nowa propozycja wydawnicza dla turystów spędzających urlop w Międzyzdrojach, która dostępna jest bezpłatnie od lipca br. w Informacji Turystycznej na promenadzie. „Nasz przewodnik powstał z myślą o aktywnym wypoczynku dla całych rodzin i stanowi wsparcie prowadzonej kampanii promocyjnej pn. „Między nami Międzyzdroje.”  – informuje Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

Mały, podręczny folder zawiera 4 wyznaczone trasy piesze, o różnej długości. „Mała Pętla” oraz „Duża Pętla” to krótkie 3 – 4 km. odcinki spacerowe, które obejmują tereny wzdłuż promenady oraz centrum miasta. „Trasa Przyrodnicza” jest najdłuższa, trzeba nią przejść ok.7,5 km, jednakże piękno przyrody Wolińskiego Parku Narodowego, jakie możemy w trakcie wędrówki podziwiać, rekompensuje wszelkie niedogodności. „Szlakiem Drzew Pomnikowych” to propozycja szlaku,  który został wytyczony w 2012 roku. Na trasie prezentowane są najpiękniejsze i najstarsze okazy drzew – pomników przyrody,  których wiek niejednokrotnie sięga nawet 400 lat.

Wszystkie opisane trasy spacerowe są „okraszone” zdjęciami, wraz z zaznaczonymi na mapie atrakcjami, jakie się na niej znajdują.

Zachęcamy Państwa do poznawania najciekawszych zakątków Międzyzdrojów!!

 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *