Międzyzdroje na targach w Katowicach

W dniach 18 – 20 marca 2016 r. Gmina Międzyzdroje uczestniczyła w 22. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego „GLOBalnie 2016” w Katowicach. Impreza odbywała się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (centrum Katowic nieopodal  Katowickiego Spodka).

Głównym krajem partnerskim targów była Tunezja. Oprócz Tunezji promowały się takie  kraje jak Belgia, Czechy, Dominikana, Gruzja, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy, kraje bałkańskie.
Z Polski obecni byli wystawcy m.in. z Mazowsza, Małopolski, Podlasia, Śląska i Wielkopolski. Wystawiali się także przedstawiciele miast, gmin i powiatów tj.: Czaplinek, Chrzanów, Lądek Zdrój, Łowicz, Kielce, Nowy Sącz, Opole, Ostróda, Sandomierz, Warszawa, Zabrze, Żywiec.

Podczas targów zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach edukacyjnych, wspinać się na ściankę wspinaczkową, pograć w minigolfa, a także skosztować regionalnej śląskiej kuchni.
Na scenie można było zobaczyć wysokiej klasy pokazy kulinarne w wykonaniu greckiego kucharza Teo Vafidisa. Odbywały się występy muzyczne wraz pokazem tańca orientalnego z Tunezji.  Odbywały się również konkursy dla wystawców. Gmina Międzyzdroje za głoszenie do konkursu monografii pt.  „Słoneczne Międzyzdroje. Historia i przyroda” otrzymała 2. miejsce w konkursie „Globalny format 2016” za najlepszy album wydany w 2015/2016 r.
Stoisko Gminy Międzyzdroje podczas  targów cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród pasjonatów turystyki pieszej, rowerowej i żeglarskiej, zielonych szkół i grup szkolnych, rodzin szukających wypoczynku nad morzem.

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *