Międzyzdrojskie kolędowanie na dziesięć zespołów

W minioną sobotę (3.02.) piękna, kameralna sala Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach wypełniła się po brzegi zespołami, które wespół na scenie ochoczo i śpiewnie kolędowały. „Popołudnie z kolędą”, bo tak nazywała się ta interesująca impreza, została zainicjowana w 2002 roku przez Krystynę Bakun, pochodzącą ze Świnoujścia – Warszowa, która wówczas to właśnie prowadziła zespół „Fale” z Międzyzdrojów. Wtórowali jej Hubert Michalski, ówczesny dyrektor MDK oraz znakomity animator kultury, Andrzej Mleczko, wspierana wówczas przez sponsora z międzyzdrojskiego hotelu „Slavia”.

W sobotnim kolędowaniu zobaczyliśmy, i przede wszystkim usłyszeliśmy, aż dziesięć zaproszonych na tę imprezę zespołów pochodzące z Międzyzdrojów, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego czy dalekich Polic i niewielkiego Popowa.

W kilkugodzinnym kolędowaniu na scenie MDK wystąpiły takie zespoły jak: „Fale”, „Bryza” i z Międzyzdrojów, a ponadto, „Kapela Ostromice” z Ostromic, „Relax” z Kamienia Pomorskiego, jak również, „Balbiny” z Polic, „Popowianie” z Popowa, „Keja”, „Julin” oraz „Malwy” i „Słowianki” z sąsiedniego Świnoujścia.

Znakomita impreza, wręcz rodzinna atmosfera wspólnego śpiewania i niezapomniane piękne kolędy – to wszystko stworzyło interesujące widowisko pachnące minionymi nie tak dawno świętami, która na pewno wielu zapadanie na bardzo długo w pamięci.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *