MIĘDZYZDROJSKI BUDŻET OBYWATELSKI

W tym tygodniu minął termin składania wniosków w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Do Urzędu Miejskiego wpłynęło 21 zgłoszeń projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego – 6 na zadania inwestycyjne i 15 na zadania społeczne. Zespół oceniający składający się z przedstawicieli Rady Miejskiej i pracowników merytorycznych w dniu dzisiejszym (24 października) zapoznał się ze wszystkimi wnioskami dokonując analizy pod względem formalnym i merytorycznym oraz oceny możliwości realizacji złożonych projektów.

,,Cieszy mnie zainteresowanie i zaangażowanie naszych mieszkańców w Budżet Obywatelski. Wierzę, że dzięki temu uda się zrealizować działania, których brakowało dotychczas w naszej gminie. A ich realizacja poprawi komfort życia mieszkańców, wzbogaci miejski kalendarz imprez, przyczyni się do tego, że nasze otoczenie będzie atrakcyjniejsze.  To nasz pierwszy budżet,  w ramach dostępnych środków będziemy starali się zabezpieczać środki na ten cel także w następnych latach” – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek

W następnym tygodniu ogłosimy listę zakwalifikowanych projektów na stronie miejskiej www.miedzyzdroje.pl. Kolejnym etapem będzie prezentacja pozytywnie zaopiniowanych  projektów, a później głosowanie mieszkańców. O konkretnych terminach poinformujemy Państwa na bieżąco.

Joanna Ścigała

Rzecznik Prasowy UM

w Międzyzdrojach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *