KOLEJNA STACJA PALIW W MIĘDZYZDROJACH

Jeszcze w tym sezonie możemy spodziewać się otwarcia nowej stacji paliw sieci Moya. Stacja powstaje przy rondzie zjazdowym z drogi ekspresowej S3 przed Międzyzdrojami. Inwestycja realizowana jest przy współpracy z firmą Anwim S.A.

Nowa stacja będzie nowocześniejsza od tych, które na terenie gminy Międzyzdroje już funkcjonują. Do dyspozycji klientów będzie siedem stanowisk do tankowania paliw i autogazu – cztery do obsługi aut osobowych, trzy dedykowane dla samochodów ciężarowych i dostawczych (z AdBlue) oraz dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, zlokalizowane poza wiatą. Inwestor Wojciech Teszner zapowiada, że nowa stacja będzie przyjazna dla klienta i przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, dodatkowo wyposażona w przytulne pomieszczenie dla matek z małymi dziećmi z przewijakiem dla niemowląt i podgrzewaczem napojów, a w sklepie wyodrębniony zostanie kącik zabaw dla dzieci. Na stacji prowadzona będzie sprzedaż detaliczna 2 gatunków olejów napędowych i 2 gatunków benzyny bezołowiowej, LPG (autogazu) oraz dodatku AdBlue. Stacja będzie funkcjonować pod brandem Moya, wykorzystując 9-letnie doświadczenia sieci stacji partnerskich (franczyza) i własnych firmy ANWIM S.A.

Od początku napotykamy trudności, mówi inwestor, od wysokiego stanu wód gruntowych poczynając po zaskakująco szybkie zużycie przygotowanego wolumenu piasku podczas robót ziemnych i wymiany gruntu. Dotychczas przekroczyliśmy 10 tys. m3 (w tonach liczba ta ulega podwojeniu), a potrzeby wynoszą jeszcze 4-5 tys. m3, zatem jest to brak rzędu 10 tys. ton. Niezbędna jest ciągła praca igłofiltrów przy usuwaniu torfu i wymianie gruntu, a mimo to okresowo woda opadowa nas zalewa. Dlatego każdego dnia 3 agregaty wypompowują 200 m3 wody. Obecnie główne dwa zbiorniki na paliwo zostały już przykryte, kończymy budowę kaskadowych studni na deszczówkę, rosną także mury budynku stacji paliw. Pozostało jeszcze zadołować zbiorniki LPG i AdBlue, co planowane jest na otwierający wiosnę czwartek.

Budowana stacja będzie funkcjonować w ramach sieci Moya, w której działa obecnie ponad 200 stacji franczyzowych i własnych spółki Anwim. Stacja nastawia się na ruch tranzytowy, bez myjni samochodowej, a poza dużym asortymentem towarów w sklepie proponować będzie usługi małej gastronomii (hot-dogi i zapiekanki) oraz kilka rodzajów kawy w charakterystycznym dla sieci, lubianym przez klientów, koncepcie Caffe Moya.

Tekst i foto-Julianna Rogowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *